Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Výměna oken krok za krokem – od přípravy, přes stavební povolení až po montáž

Pokud se chystáte vyměnit okna, je třeba myslet na to, že i ta se řídí platnou legislativou. Připravili jsme pro vás návod krok za krokem, jak taková výměna probíhá a co neopomenout.
blog

Mikroventilace a její používání v zimě

Věděli jste, že v zimě není vhodné používat mikroventilaci? Jak správně větrat v zimním období, abyste minimalizovali tepelné ztráty a nepoškodili si okna, vám poradí náš článek.
blog

Jak správně větrat

V zimním ročním období je velmi důležité se zaměřit na správné větrání. Zvláště pokud máte plastová okna, která utěsní místnost a zabraňují proudění vzduchu. Náš článek vám poradí, jak správně větrat a naopak čeho se vyvarovat.
blog

Kondenzace vody a plíseň na oknech

Zvláště na podzim a v zimě trápí mnoho domácností rosení skel a horším případě i vznik plísně. Zatímco kondenzace vody je spíše designovou záležitostí, plíseň již představuje pro okna vážný problém. V případě, že není rychle odstraněna, může poškodit nátěr a snížit životnost těsnění. A to ani nemluvě o negativních dopadech na lidské zdraví. Jak této situaci předejít a jak jí řešit, pokud už vznikla vám poradí náš článek.
blog

Jak se starat o sítě proti hmyzu a co s nimi v zimě

Největší využití mají sítě proti hmyzu na jaře a v létě, kdy létá nejvíce hmyzu. V článku se podíváme, jak se postarat o sítě po sezóně a zda je nutné je na zimu sundat z oken.
blog

Jarní úklid - co obnáší a na co nezapomenout

V současné době, kdy trávíme hodně času doma, stojí za úvahu, zda se nevrhnout na jarní úklid. V článku přinášíme krátký návod, jak na to a na co nezapomenout.
blog

Předsazená montáž okna a její výhody

Věděli jste, že existuje tzv. předsazená montáž okna? Můžete si to představit tak, že okno není "zapadlé" ve zdi, ale naopak je díky speciální nosné konstrukci předsazené...více se dozvíte v článku.
blog

Okna a dveře v novostavbě (ROZHOVOR)

Tentokrát přinášíme rozhovor s Ing. arch. Karolínou Záluskou, která vám poradí s výběrem oken, dveří a stínící techniky. Navíc prozradí tipy, jak vše barevně sladit a jak vybrat doplňky k oknům a dveřím.
blog

Jak sladit okna, dveře a stínění dle Feng Shui

Feng Shui je tradiční čínské učení o tom, jak žít v harmonii s naším životním prostředím. Inspirujte se, jak vytvořit harmonické bydlení, kde se budete cítit skvěle.
blog

Plastová okna z bazaru - dobrá volba?

Bazarová okna představují nejlevnější možnost, jak pořídit okna. Má to ale několik úskalí - nemusí jich být dostatečný počet a mít přesné rozměry, které potřebujete a nevíte o jejich původu. Je to dobrá volba?
blog

Jaká okna do staršího domu

Také znáte ten pocit, že vám protahuje od oken a za zimu protopíte hromadu peněz? Špatná tepelná izolace je nejčastějším důvodem k výměně starých oken za nová. Pojďme se podívat, jak vybrat okna do staršího domu.
blog

Sklepní byty - hlavní roli hrají okna

I sklepní byt lze proměnit v příjemné a útulné místo k žití. Pomůže vám k tomu výběr vhodných oken. Více o sklepních oknech a zařízení sklepního bytu se dozvíte v našem článku.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE