Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Předsazená montáž okna a její výhody

Věděli jste, že existuje tzv. předsazená montáž okna? Můžete si to představit tak, že okno není "zapadlé" ve zdi, ale naopak je díky speciální nosné konstrukci předsazené...více se dozvíte v článku.
blog

Okna a dveře v novostavbě (ROZHOVOR)

Tentokrát přinášíme rozhovor s Ing. arch. Karolínou Záluskou, která vám poradí s výběrem oken, dveří a stínící techniky. Navíc prozradí tipy, jak vše barevně sladit a jak vybrat doplňky k oknům a dveřím.
blog

Jak sladit okna, dveře a stínění dle Feng Shui

Feng Shui je tradiční čínské učení o tom, jak žít v harmonii s naším životním prostředím. Inspirujte se, jak vytvořit harmonické bydlení, kde se budete cítit skvěle.
blog

Plastová okna z bazaru - dobrá volba?

Bazarová okna představují nejlevnější možnost, jak pořídit okna. Má to ale několik úskalí - nemusí jich být dostatečný počet a mít přesné rozměry, které potřebujete a nevíte o jejich původu. Je to dobrá volba?
blog

Jaká okna do staršího domu

Také znáte ten pocit, že vám protahuje od oken a za zimu protopíte hromadu peněz? Špatná tepelná izolace je nejčastějším důvodem k výměně starých oken za nová. Pojďme se podívat, jak vybrat okna do staršího domu.
blog

Sklepní byty - hlavní roli hrají okna

I sklepní byt lze proměnit v příjemné a útulné místo k žití. Pomůže vám k tomu výběr vhodných oken. Více o sklepních oknech a zařízení sklepního bytu se dozvíte v našem článku.
blog

Zvuková izolace plastových oken

Kvalitní okna by měla dobře izolovat hluky z okolí, obzvláště pokud bydlíte u rušné ulice. Pojďme se podívat, co vyjadřuje hodnota Rw a jak lze zlepšit odhlučnění z venku.
blog

Co je ostění

Pojem "ostění" naleznete v každém návodu k instalaci oken. Co to ale vlastně ostění je? V článku naleznete vysvětlení co tento pojem znamená a jaké typy ostění jsou.
blog

Dodatečná instalace ventilace do plastového okna - jde to?

Máte-li plastová okna, která lze otvírat pouze naplno, máme pro vás dobrou zprávu, že do většiny oken lze instalovat dodatečnou ventilaci. Pojďme se podívat, jaké jsou možnosti.
blog

Součinitel prostupu tepla u plastových a hliníkových oken

Při výběru oken je stěžejním údajem součinitel prostupu tepla, který udává izolační schopnost okna. Které konkrétní hodnoty by kvalitní okna měla splňovat?
blog

Jakou zábranu do oken proti vypadnutí

Bezpečnost vašich dětí a domácích mazlíčků je na prvním místě, proto je třeba zajistit okna ve vyšších výškách proti vypadnutí. Existuje vícero možností, jak na to se dozvíte v článku.
blog

Jak fungují protihluková okna

Protihluková okna nebo-li spíše skla se hodí do opravdu rušných částí města nebo u vytížených komunikací. Pojďme se podívat jak tlumí hluk z okolí trojskla, dvojskla a pravá protihluková skla.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE