I doplňky dělají plastová oknaI doplňky dělají plastová okna


Uvažujete o koupi plastových oken? V tom případě vám doporučujeme zvážit i nákup dalších doplňků, které podtrhnou nejen design oken, ale zároveň zvýší komfort vašeho bydlení.

Stínící technika

Nejčastějším doplňkem plastových oken je stínící technika, která tvoří jejich neodmyslitelnou součást. Dopřává soukromí, poskytuje elegantní a moderní vzhled, prodlužuje spánek a chrání před slunečním zářením. Na trhu existuje široká škála druhů stínící techniky, kterou je možné rozdělit na vnitřní (interiérovou) a na vnější.

Nejčastěji se zákazníci přiklánějí k vnitřní stínící technice, ať již se jedná o horizontální hliníkové žaluzie, vertikální žaluzie, textilní nebo bambusové roletky. Horizontální žaluzie jsou osvědčenou klasikou, se kterou nemůže zákazník šlápnout vedle. Pro velké prosklené plochy jsou zase zajímavým řešením vertikální žaluzie, na výběr jsou i bambusové roletky, které představují jeden z nejnovějších prvků stínící techniky. Všechny typy mají společné, že potrhují design interiéru a vytvářejí osobitý styl domova.

K oknům si můžete pořídit i venkovní stínící techniku, která je originálním řešením především moderních fasád. Nejoblíbenějším typem venkovní stínící techniky jsou venkovní žaluzie. Ty mají řadu výhod, ať se již jedná o ochranu před slunečními paprsky za horkých a slunečných dnů nebo o účinnou tepelnou ochranu budov. Pomáhají snižovat náklady na chlazení místnosti nebo naopak na její vytápění. Jejich nesporná výhoda spočívá i v tom, že je možné větrat místnost i při jejich zatažení. Kromě venkovních žaluzií existují i venkovní hliníkové rolety, ramenové a balkónové markýzy.

Možností výběru vhodné stínící techniky je nepřeberné množství. Vše je k dostání v mnohabarevném provedení, v rozdílném materiálu a v různých cenových relacích. Vybere si tedy skutečně každý.

Ukázky venkovních žaluzií

Sítě proti hmyzu

Určitě se rozhodnete správně, když si k oknům pořídíte sítě proti hmyzu. Nic není horšího než věčně obtěžující hmyz, který nejraději bzučí u hlavy, když se vám chce spát. Sítě proti hmyzu jsou jednoduchou a levnou ochranou proti těmto nevítaným návštěvníkům. Opět si můžete vybrat z celé řady designů od bílých až po dezén dřeva. Sítě je možné pořídit nejen do oken, ale i do balkonových dveří. Nezapomeňte, že insekticidní sítě představují nejefektivnější přirozenou ochranu proti hmyzu.

Pákové mechanismy

Máte vysoká okna s ventilačkou? Klika od okna je vysoko a vy na ni nedosáhnete? Vadí vám, že vaše stará vysoká okna zcela neplní svoji funkci? Právě pro vás jsou vhodné pákové mechanismy, které jsou jednoduchým řešením při otevírání těžce přístupných okem. Pákové mechanismy usnadňují práci, zkracují čas s otevřením okna a hlavně zaručují, že budou vaše nová okna plně plnit svoji funkci. Jsou vhodné jak na plastová, tak i dřevěná okna.

Parapety

Mezi doplňky k oknům lze zařadit i parapety, které jsou součástí většiny oken a podtrhují jejich celkový design. Parapety se dělí, stejně jako žaluzie, na interiérové a venkovní. Zákazníci mají na výběr z celé řady materiálů, nejrůznějších dekorů a odstínů.

Nejčastěji se v interiéru setkáváme s parapety plastovými a s parapety z dřevotřísky, naopak venkovní parapety bývají z odolnějších materiálů, jako jsou parapety hliníkové, měděné, pozinkované nebo titanzinkové. Vnější parapety kromě designu zajišťují i plynulé stékání vody z venkovní části oken. Mají tedy svoji podstatnou funkci.

Podle interiéru si zákazník volí hloubku interiérového parapetu, a to s ohledem na design a funkčnost. S výběrem parapetu si nechte určitě poradit od odborníka, který vám doporučí nejvhodnější materiál a hloubku parapetu s ohledem na parametry vašeho domova.

Nejen plastová okna, ale i doplňky, vybírejte u ověřeného českého prodejce, který má za sebou tisíce realizací. Můžete využít odborného poradenství v našich kamenných pobočkách, kde Vám poradí opravdoví profesionálové.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE