Zimní zahrada

Hliníková pergola jako zimní zahrada

  • Publikováno: 13.4.2021
  • Kategorie: Pergoly

Vytvořit si u domu zimní zahradu je sen spousty lidí. Nejde jen o to, že v ní můžete sedět i v chladnějších dnech, ale také jde o estetiku. Prosklená zimní zahrada vypadá skvěle. A právě ze standardní hliníkové pergoly je možné zasklením bočních stěn vytvořit zimní zahradu. Taková zimní zahrada však není stejná jako běžný pokoj v rodinném domě, v praxi se používá hlavně od jara do pozdního podzimu, přes zimu tam je přece jen chladněji, protože se jedná o studený systém.

Studený systém - hliník a sklo hůře izolují

Zásadní u zimních zahrad je také orientace vůči světovým stranám. Na severní straně bude spíše chladnějším a stinným místem v horkém létě, naopak orientace na jižní stranu zajistí množství slunce po celý rok, přičemž v létě je třeba počítat se zastíněním. Optimálně se doporučuje orientace na JV, kdy v odpoledních hodinách už nebude do zimní zahrady přímo svítit.

V zimním období je třeba počítat s tím, že teplota v zimní zahradě je jen o několik stupňů vyšší než venku.

Abyste si zimní zahradu opravdu užili, můžete využívat přídavná topidla. Ideální jsou infratopidla, která zahřívají osoby a předměty.

Přídavná topidla poptávejte u ověřených prodejců a užijete si tak grilování nebo večerní posezení i na podzim, kdy letní teploty jsou již minulostí.

Využití zimní zahrady

Zimní zahrada poskytuje mnoho variant využití - relaxační a jídelní zónou počínaje, místem pro grilovaní, hracím nebo pěstitelským koutkem konče. Jednoznačnou výhodou je ochrana před nepříznivými vlivy počasí po celý rok (zahradní nábytek netrpí na dešti a větru).

Pokud jste pěstitelé, pak jistě oceníte zimní zahradu na jaře i jako místo, kde si můžete předpěstovat sazenice. V tomto případě pak zimní zahrada může zastoupit skleník a přes celou sezonu zde pěstovat v truhlíkách bylinky, popínavé jahody nebo jiné květiny.

Zimní zahradu možná ocení i váš domácí mazlíček, kterému se tak úplně nechce ven za deštivého počasí.

Tip: věděli jste, že zimní zahradu lze využít i jako zastřešení bazénu a relaxační zónu kolem něj.

Svět oken - pergoly i zasklení od jedné firmy

Když chcete stavět hliníkovou pergolu a uvažujete i o jejím zasklení, pak můžete oslovit například českého výrobce Svět oken, který nabízí obě služby. Vyrábí hliníkové pergoly na míru, kde si můžete vybrat ze 4 typů zastřešení, a realizuje také zasklívání zimních zahrad. Zavolejte, poptejte a přijede k vám technik a domluvíte se na všech detailech.

Zkrátka krytá terasa pergolou nebo ideálně rovnou zimní zahrada jsou perfektní investicí do vašeho domu, využívat ji budete dlouhá léta.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE