Jaká okna do staršího domu

Jaká okna do staršího domu

  • Publikováno: 7.6.2020
  • Kategorie: Okna

Okna a dveře ve starších domech jsou často místy, kudy uniká nejvíce tepla. Právě zlepšení tepelně izolačních vlastností je nejčastějším důvodem pro výměnu oken ve starých domech. Je dobré si uvědomit, co od oken očekáváte. A nevyplatí se extrémně šetřit, protože kvalitu oken poznáte až během několika zim, kdy se ukáže, jak kvalitní jsou okenní profily.

Plastová nebo dřevěná okna?

Když už si pořizujete nová okna, otázkou je, jestli zvolit okna plastová nebo dřevěná. Samozřejmě záleží na charakteru stavby, ale nejčastěji se i do starých domů používají kvalitní plastová okna. Důvodem je jejich nižší pořizovací cena a srovnatelné vlastnosti. V praxi si lidé kupují dřevěná okna hlavně kvůli estetice a pocitu, že mají přírodní materiál, i když i plastová okna v dřevěném dekoru vypadají jako dřevěná.

Tepelná izolace i další parametry

Ať už kupujete nová okna do starého domu nebo do novostavby, definujte si požadavky na okna. Dobrá tepelná izolace je základ, ale je dobré zaměřit se i na další parametry:

  • Ochrana před hlukem. Ke zvážení jsou protihluková okna hlavně v případě, že okna vedou do rušné ulice.
  • Ochrana před zloději. Bezpečnostní skla se hodí třeba v suterénních či přízemních bytech, kde je šance, že může okno lákat zloděje.
  • Bezpečnost dětí. Myslete i na bezpečnost dětí nejlépe vhodnými doplňky k oknům, aby děti nemohly dveře otevírat samy.
  • Odborná montáž. Ať už koupíte sebelepší okna, u starších domů je velmi důležitá jejich odborná montáž. Když jsou okna chybně namontována, zhorší se jejich vlastnosti.

Ideální je zajít do kamenné prodejny, kde okna prodávají. Osobně se poradit, nechat si doporučit konkrétní okna i s montáží. Máte tak místo, kde můžete řešit pravidelný servis oken ale i případné reklamace.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE