Jak se starat o sítě proti hmyzu a co s nimi v zimě

Jak se starat o sítě proti hmyzu a co s nimi v zimě

  • Publikováno: 15.11.2019
  • Kategorie: Okna

Sítě proti hmyzu do oken nebo balkónových dveří se používají stále častěji. Můžete s nimi pohodlně větrat, aniž by dovnitř létali komáři, vosy nebo jiný hmyz. Víte jak se o ně starat? Čištění sítí a jejich údržba je jednoduchá, ale prodlouží jejich životnost. Stačí sítě a rámy alespoň jednou za rok zbavit usazeného prachu, pylu a nečistot. Jak na to?

  • Prvním krokem je síť z okna sundat.
  • Poté vezměte vysavač, nastavte jej na nejnižší výkon a síť nasucho vysajte.
  • Dále si můžete vzít měkký kartáček a síť s ním opatrně vyčistit tak, abyste ji nepoškodili.
  • Dalším krokem je vzít síť (i s rámem) a dát ji buď do vany, nebo na zahradu. Ve vaně ji vysprchujte horkou vodou, na zahradě ji důkladně postříkáte hadicí. Tím by měla být síť vyčištěná.
  • Rám stačí otřít vlhkým hadrem.
  • Na závěr nechte síť pořádně oschnout a zkontrolujte upínací komponenty.

Během celého čištění sítí si dávejte velký pozor, abyste síť neponičili. Nepoužívejte nic ostrého a čistěte síť jemně. Některé sítě ani nejdou sundat, nejčastěji u balkónových dveří. Takové sítě jen lehce vysajte a přejeďte vlhkým kartáčkem.

Co se sítěmi před zimou

Před zimou můžete sítě z oken vyndat nebo je tam nechat. Když sítě v oknech necháte, nemělo by to mít žádný vliv na jejich životnost. Mráz je určitě nezničí. Můžete však samozřejmě na zimu sítě uklidit, v tom případě si je nějak označte, ať víte, kam která síť patří. Lidé si často sítě na zimu sundávají, protože jim vadí horší výhled nebo i sněhové vločky, které se na sítích usazují. Ve výsledku tak záleží jen na vás, jestli sítě na zimu sundáte, nebo je necháte v oknech.

Sítě nepotřebují velkou údržbu, spíše jemné zacházení. Čím více se s nimi manipuluje, tím spíše hrozí jejich potrhání (i dříve než by skočila jejich materiálová životnost).

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE