Šikovné blogerky anbe nápady na podzimní dekorace

Šikovné blogerky aneb nápady na podzimní dekorace 2023

  • Publikováno: 9.11.2023
  • Kategorie: Rady a tipy

Pro tvořivé přinášíme nápady na dekorace od blogerek. Jak slaví podzim a zdobí si okna, parapety, dveře nebo balkony? Nechte se inspirovat především přírodními materiály jako jsou dýně, vřesy, chryzantémy či šišky. V jednoduchosti je krása a proto nápady blogerek zvládnete realizovat i vy doma.

Pojďte načerpat inspiraci a tipy na letošní podzimní výzdobu.

Blogerka Katka z Paper Garden se pustila do výroby papírových podzimních dýní. Výroba je opravdu snadná, že ji zvládnou i děti. Katka využila scrapbookové barvené papíry v podzimních tónech. Ale v podstatě můžete využít jakékoliv barevné papíry, které se vám nebo dětem líbí. Jednoduše si nastříháte proužky papíru, ze kterých lepíte kolečka jako při výrobě papírových řetězů. Slepená kolečka nakonec provléknete posledním papírovým proužkem a opět ho slepíte. Pak už jen stačí dolepit stopku z režného provázku.

Papergarden.cz

Autorka: Katka Hromasová (blog: Papergarden.cz/blog)
https://www.papergarden.cz/blog/katka-papirove-dyne


Pokud hledáte inspiraci na jednoduchou a levnou podzimní dekoraci, pak zkuste přírodní věnec, stejně jako blogerka Lucie z blogu By Mamalu. Budete potřebovat slaměný korpus, tavnou pistoli, vázací drátek, jutový provázek a především přírodní materiál (kaštany, listí, šišky, podzimní květiny, šípky, žaludy...zkrátka vše co se vám líbí a máte dostupné). V prvním kroku si Lucie upořádala přírodní materiál, který svázala do malých svazečků. Část věnce ovázala jutovou stuhou a nechala ji prázdnou bez jiných dekorací. Pak už pomocí drátku upevňovala svazečky přírodního materiálu ke korpusu. Na závěr přidala jutovou mašli a kaštany. Výsledek je perfektní.

By Mamamlu

Blog: Lucie Zrůstová (By Mamalu)
https://www.bymamalu.cz/blog/podzimni-dekorace-co-nic-nestoji/


Dalším tipem na podzimní věnec je návod na blogu společnosti OPTYS, která nabízí nejen kvalitní tisk, ale i široký sortiment kancelářských, školních a výtvarných potřeb. Tento věnec, na rozdíl od výše uvedeného od Lucie, vám vydrží i několik let, protože na něj budete potřebovat umělé dekrace (vetvičky, lístky, dýničky, kaštánky atd.). Postup je jednoduchý: polystyrenový korpus na věnec natřete nějakou podzimní barvou, aby vám neprosvítala bílá. Až bude barva dokonale suchá omotáte věnec jutou, kterou přilepíte tavnou pistolí. A pak už budete dekorovat a zdobit, tím co se vám líbí. 

Optys

Blog: OPTYS
https://www.optys.cz/blog-prispevek/ozivte-svuj-domov-podzimnim-vencem-na-dvere-i-stul/

 

Podívejte se na loňskou a předloňskou výzdobu blogerek

Blogerka Pavla, u které jsme čerpali inspiraci i v loňských letech, tentokrát přináší nápad na dekorace z obrázků s podzimní tématikou. Jak už je u paní Pavly zvykem, její tvorba se nese v přírodním a jednoduchém duchu. Nám se nejvíce líbily závěsné cedulky a domečky k postavení zdobené červenými muchomůrkami, červená se krásně vyjímá i u šípků. Milovníky naprostého minimalismu jistě zaujmou kresby v bílé barvě. 

Pohoda a styl tvoří útulný domovBlog: PASTU (Pohoda A Styl Tvoří Útulný Domov)
http://pastu-pohoda.blogspot.com/2022/09/podzimni-dekorace.html


Blogerka Martina z blogu Tak trochu vyzobaná slunečnice vytvořila krásné podzimní truhlíky, ve kterých najdete tradiční vřesy, dýně, ale i větvičky jalovce, břečťanu, jeřabin. Skvělý nápad, do kterého můžete zapojit i děti. Takto nadekorované truhlíky vám vydrží krásné celý podzim. Paní Martina, také ráda maluje, takže se můžete inspirovat i jejím podzimním obrazem.

Tak trochu vyzobaná slunečniceBlog: Tak trochu vyzobaná slunečnice
http://vyzobanaslunecnice.blogspot.com/2022/10/podzim-i-u-nas.html


Posledním naším letošním tipem je nádherný podzimní věnec blogerky Hanky z blogu Baví mně to. Paní Hanka využila různé druhy přírodnin - jeřabiny, žaludy, květy ze zahrady...Vaší fantazii se meze nekladou a jistě budete mít ve svém okolí podobný přírodní materiál. Kdo si netroufne hned na věnec, může vyzkoušet nadekorovat košíček, který nadělá parádu na okně i u dveří.

Baví mně toBlog: Baví mně to
https://bavi-mne-to.blogspot.com/2022/09/pomalu-ale-jisteprichazi.html

 

Blogerka Alena z blogu Mon Café Blog přináší krásnou dekoraci z dýní, kterou můžete vyzdobit stolek venku na terase, pod pergolou nebo i u vchodových dveří. Na výzdobu stačí několik dýní, luceren a případně podzimní květy. Pak už zbývá jen zapálit svíčky, zachumlat se do deky a relaxovat u šálku kávy nebo knížky.

Blog: Mon CaféBlog: Mon Café Blog
https://moncafeblog.blogspot.com/2020/10/rijnova-podvecerni-siesta.html

 

Blogerka Adriana z blogu Something Sometimes uvázala krásný podzimní věnec laděný do fialova. Stačí jen přírodní materiály, které nasbíráte na vycházce. Základ na korpus je z březových proutků, poté dozdoben zelenými větvičkami a květy. Takovýmto věncem určitě potěšíte i své blízké v dnešní nelehké době.

Blog: Something SometimesBlog: Something Sometimes
http://www.somethingsometimes.cz/2020/10/workshop-vyroby-podzimnich-vencu.html

 

Jako poslední přinášíme tipy blogerky Lucie z blogu Lucie Living na tvoření s dětmi. Můžete si podle jejího návodu vyrobit závěsnou dekoraci (řetěz), kterým krásně ozdobíte balkonové nebo terasové dveře a okna. Budou vám stačit listy nebo drobné květy, poté samolepící průhledné etikety (případně eurodesky a široká lepicí páska), provázek a nůžky. Na podzimní procházce si nasbíráte pestrobarevné listy a můžete se do toho pustit.

Blog: Lucie livingBlog: Lucie Living
https://lucieliving.blogspot.com/2020/10/podzimni-dekorace-diy.html

Blogerka Jana z blogu Lobelia přináší nápad na krásný přírodní podzimní věnec na dveře. Stačí jen vyrazit na procházku do podzimní přírody a hned máte množství materiálu, který na věnec můžete použít. Ideální jsou šípky, větvičky, barevné listy, šišky, mochyně, vřes, břečťan atd. Pak už potřebujete jen slaměný základ a drátek, případně tavnou pistoli.

Blog: LobeliaBlog: Lobelia
https://www.lobelia.cz/napad-na-prirodni-podzimni-venec-na-dvere/

 

Blogerka Pavla preferuje jednoduchost a soulad s přírodou při tvoření dekorací. Jako hlavní materiál si zvolila dýně a mech a musíme přiznat, že je to opravdu krásná a vkusná kombinace. Malé dýně umístila do mísy vyložené mechem a kolem dozdobila kousky tlustice, netřesky a žaludy. Tuto jednoduchou dekoraci zvládnete rychle a zapojit se mohou i malé děti. Další tipy na tvoření nebo dekorace najdete na blogu PASTU (Pohoda A Styl Tvoří Útulný Domov).

Blog: PASTUBlog: PASTU (Pohoda A Styl Tvoří Útulný Domov)
http://pastu-pohoda.blogspot.com/2019/11/podzimni-vyzdoba-u-nas.html

 

Pro blogerku Petru je zahrada její radost a proto pravidelně tvoří blog Život v zahradě. Tentokrát se s námi podělila o návod na krásný podzimní věnec z přírodnin, se kterými improvizovala a posbírala, co jí přislo do cesty např. šípky, plody klematisu, ptačí zob, dubové listy, uschlá květenství hortenzie... V květinářství pak dokoupila několik větviček eukalyptu, pistácie a salalu. Slabým floristýckým drátkem poté jednotlivé větvičky a lístky připevňovala k slaměnému základu.

Blog: Život v zahraděBlog: Život v zahradě
http://www.zivotvzahrade.cz/2019/10/podzimni-venec.html

 

Blogerka Martina žijící na Slovensku vyzdobila svůj domov na podzim dekorací ve skleničce se světýlky. Hlavní roli hrají opět přírodniny v kombinaci se světelným řetězem na baterie. Do tvoření opět můžete zapojit děti, protože postup je velmi jednoduchý. Nejprve umístěte do skleničky světelný řetěz, tak aby světélka byla rozmístěna rovnoměrně po krajích. Pote vsypte přírodniny - kaštany, ořechy, šípky, šišky atd. Výpínač s bateriemi můžete ukýt navrchu třeba pod skořápku z ořechu.

Blog: V mém životěBlog: V mém životě
https://vmemzivote.blogspot.com/2019/10/podzimni-dekorace-se-svetylky.html

 

Publicistka Monika, kterou můžete vídat v pořadu Rady ptáka Loskutáka, vyrobila také věnec v podzimním duchu. Tento vydrží několik sezón, je totiž zhotoven ze zbytků co našla paní Monika u sebe v ateliéru. Lístky jsou z moosgummi, dýňka je vyrobená z polystyrenové koule a oranžového krepového papíru, dále stačí několik červených korálku a větvičkový korpus, mašle z režného provázku, dřevěný motýlek nebo malé houbičky, tavná pistele. A můžete se pustit do tvoření.

Blog: Monika BrýdováWeb: Monika Brýdová
https://www.brydova.cz/2019/10/12/podzimni-venec/

 

Blogerka Sabina miluje podzim a užívá si barevné babí léto. Nejraději má výzdobu z dýní a vřesu, kterou naistalovala do velkého proutěného koše, kde ještě loni spal její syn. Skvělý nápad jak ho dále využít.
Interiér vyzdobila věnci s levadulí a také fialově laděným věncem z hortenzií, která získává v poslední době na oblibě i v sušené podobě.

Blog: Bláznivá mámaBlog: Bláznivá máma
https://www.blaznivamama.cz/2018/09/nastava-podzim-cas-nejen-na-podzimni.html


Blogerka Hanka
, která žije ve Švýcarsku vytvořila krásný jutový věnec, konkrétně z jutových bublin v přírodní barvě a dozdobila ho dekoracemi z drobných dýní, žaludů a listečků. Pak už vám bude stačit jen korpus na věnec a tavná pistole a můžete se pustit do tvoření pomocí podrobného návodu.

Blog: Naše švácarské zážitkyBlog: Naše švýcarské zážitky
https://www.adinajustina.com/cs/2018/09/21/podzimni-venec-z-jutove-stuhy-navod-tvoreni-diy/


Blogerka Anna
využila k výzdobě prostoru u vchodových dveří staré plechové vaničky, kam zasadila podzimní rostliny (astry, drátovec, vřes a macešky). Obdobnou dekoraci umístila v truhlících i na okenní parapety, kam přidala i keramické dekorace v podobě srdíček a andělíčka.
Na terasu umístila starší podzimní věnec, u kterého nevadí, že není úplně čerstvý, naopak je v něm více podzimní melancholie. A samozřejmě nesmí chybět okrasné dýně, minijablíčka z jeřábu tečkovaného, kaštany či kukuřice.

Blog: Agnieszka a její kratochvíleBlog: Agnieszka a její kratochvíle
http://agnieszcinykratochvile.blogspot.com/2018/10/podzimni-relax.html


Blogerka Janina
přináší inspiraci pro ty, kteří nemají domeček, ale mají byt s balkónem. Vůbec vám proto nemusí být líto, že nemáte dům, kde byste si mohli všechno pěkně naaranžovat. Můžete se vyřádit i na balkóně, klidně i maličkém. Věnec z mechu je čistě přírodní, vévodí mu již výše zmíněná hortenzie. Ani Janina nezapomněla na tykve a dýně, šišky, žaludy a vřes, které vkládá přímo ke květinám.

Blog: Janina tvoří skvostyBlog: Janina tvoří skvosty
http://janinatvoriskvosty.blogspot.com/2018/10/jak-vytvorit-podzimni-balkon.html


Jednoznačně nejoblíbenějšími podzimními dekoracemi jsou ty přírodní, věnce, živé podzimní květiny, ale i spousta materiálu, které můžete najít na procházce. Také máte rádi podzim a zdobíte si domov?

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE