5 základních typů garážových vrat

5 základních typů garážových vrat

  • Publikováno: 24.3.2019
  • Kategorie: Garážová vrata

Pořizujete si nová garážová vrata? Můžete si vybrat z různých typů podle svých představ. Je potřeba zohlednit, jak velkou máte garáž, jaký je prostor kolem garáže, a jak se budou vrata otevírat. Pojďme se podívat na 5 základních typů garážových vrat.

1. Sekční vrata – nejpoužívanější garážová vrata

Sekční vrata jsou dnes nejoblíbenější. Zabírají jen prostor u stropu garáže, jinak další prostor nepotřebují. Jejich konstrukci tvoří lamely z ocelového plechu, které se při otevírání vysouvají po kolejnicích nahoru ke stropu garáže. Vrata mohou být zateplená, mohou být v dekoru dřeva nebo jiných barvách. Ovládání může být ruční nebo automatické pomocí dálkového ovladače.

2. Rolovací vrata – nenáročná na prostor

Rolovací vrata zabírají nejméně prostoru. Hliníkové lamely se rolují na válec na stropu garáže. Tato vrata se hodí pro malé garáže, kde ani moc nezáleží na tepelné izolaci. Navíc jsou to nejlehčí možná vrata, která nejsou příliš velkou překážkou pro zloděje. Rolovací vrata se dají namontovat před nebo za otvor do garáže. Opět je možno tato garážová vrata ovládat buď mechanicky nebo pomocí dálkového ovládání.

3. Výklopná vrata – nejlevnější varianta

Výklopná vrata se velmi jednoduše montují, není potřeba žádných stavebních úprav. Logicky ale budete potřebovat mít dostatek prostoru před garáží, protože vrata se vyklápějí ven před vjezd. Jedná se o spolehlivý systém, ale na některá místa se nehodí (například tam, kde garáž ústí do ulice). Vrata mohou být doplněna o malá dvířka pro případ, kdy nepotřebujete otevírat celá vrata.

4. Křídlová vrata – potřebují místo před garáží

Klasická dvojkřídlá vrata mohou být vyrobena z různých materiálů – dřevěná, plechová aj. Obvykle se jedná o masivní vrata, která mají dlouhou životnost, ale potřebují prostor před garáží. Nezasahují do vnitřního prostoru garáže, ale otevírají se ven, kde zaberou dost místa. Proto se nedají instalovat všude.

5. Posuvná vrata – možnost vrata jen pootevřít

Svým způsobem se jedná o sekční vrata, která však nezajíždějí pod strop, ale po kolejnicích na jednu stranu garáže. Zabírají tak místo uvnitř garáže. Jejich hlavní výhodou je možnost vrata jen pootevřít a vejít. Nemusíte tak vrata vždy otevírat dokořán, což například v zimě udrží teplo v garáži. Posuvná vrata lze nechat vyrobit na míru i pro velké garáže.

 

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE