Čištění balkónového zasklení - jak na to

Čištění balkónového zasklení - jak na to

  • Publikováno: 14.3.2019
  • Kategorie: Balkóny a lodžie

Zasklený balkón nebo lodžie je příjemný bonus k panelákovému bytu. Vzniká tak vlastně mini pokojík navíc. K tomu se zvyšuje hodnota bytu, snižují se náklady na vytápění, případní zloději mají o překážku navíc … Samé výhody. Možná si však někdo říká, jak je to s čištěním oken na zaskleném balkónu? Nevypadnu u toho z balkónu? Dosáhnu na celé zasklení? Čištění balkónového zasklení je jednoduché a bezpečné. Níže vám přinášíme jednoduchý návod, jak na to.

Rámový či bezrámový systém

Jak okna na balkóně čistit záleží na tom, jaký systém zasklení máte. Všechny systémy však myslí na to, abyste se při mytí oken (které je občas nutné všude), nemuseli vyklánět ven. Z vnitřní strany je mytí jasné, z vnější se myje několika způsoby. Buď lze okna úplně otevřít dovnitř nebo se dají posuvná okna velmi lehce demontovat jedním jednoduchým pohybem. Okno vložíte zpátky stejně snadno. Většinou je zde varianta posuvných a otočných oken, takže budete okna mít z pohodlí a bezpečí balkónu – bez vyklánění!

Stejně jako ostatní okna

Samotné mytí balkónových oken je stejné jako mytí všech ostatních oken. Voda a speciální přípravek na mytí oken. Po umytí můžete skla přetřít stěrkou nebo nechat zaschnout na sluníčku. Mytí oken si můžete ulehčit se speciálními přístroji na mytí oken (např. značka Kärcher nebo Leifheit), praktické jsou teleskopické, které dosáhnou daleko a umyjí velkou plochu najednou, takže vám jde práce rychle od ruky.

Logicky se vyhněte abrazivním prostředkům, kde byste mohli okna poškrábat. Četnost mytí oken záleží na prostředí, ve kterém se váš balkón nachází. Blízko velkých cest, v oblastech s vysokou prašností nebo i u lesa je potřeba mít okna častěji. Vždy záleží na vašem pocitu a času, který úklidu chcete věnovat.

Další údržba zaskleného balkónu

Systém zasklení balkónu nepotřebuje kromě mytí skel prakticky žádnou údržbu. Jedinou lehkou údržbou je snad mazání horních pojezdových koleček nebo čištění rámů. Pojezdová kolečka bohatě stačí namazat jednou ročně. Fajn je na zaskleném balkóně také větrat, obzvlášť když tam sušíte prádlo.

Kdybyste měli se zasklením balkónu jakékoliv problémy, raději zavolejte firmě, která vám zasklení montovala. Férová firma určitě přijede a případné problémy obratem vyřeší.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE