Jak seřídit venkovní žaluzie

Jak seřídit venkovní žaluzie

  • Publikováno: 29.2.2020
  • Kategorie: Stínící technika

Seřizování venkovních žaluzií je vždy lepší nechat na odborníkovi. Každý typ žaluzií funguje trochu jinak, takže je ideální, pozvat si jednou za rok technika, který zkontroluje a nastaví nejen venkovní žaluzie, další stínící techniku a také okna a dveře. Ke každým venkovním žaluziím určitě dostanete podrobný návod včetně možnosti seřizování.

Jestliže chcete prodloužit životnost svých žaluzií a zajistit jejich perfektní funkčnost, je potřeba žaluzie pravidelně kontrolovat. V případě, že narazíte na jakoukoliv závadu, buď ji opravte nebo zavolejte technika. Co se týká údržby, žaluzie stačí jen jednou za čas omýt vlhkým hadrem, to je vše.

Opravy žaluzií

Pojďme se podívat na nejčastější závady venkovních žaluzií a jejich opravy:

  • Nefunguje motor. Nefunkční motor může mít více příčin. Zkontrolujte přívod proudu a celé elektrické vedení k motoru. Nechte motor pár minut vychladnout a zkuste znovu zapnout a nebo rovnou zavolejte technika.
  • Žaluzie nesjedou do spodní koncové pozice. Odstraňte mechanické překážky a nečistoty, nově nastavte mechanický doraz a motorový koncový spínač.
  • Žaluzie vyjíždí nahoru. Nově nastavte spodní koncové vypnutí motoru nebo zavolejte technika.
  • Žaluzie nezajíždí do horní koncové polohy. Nechte sjet žaluzie dolů a odstraňte překážky z horní strany lamel. Případně nově nastavte motorový koncový spínač a mechanický doraz.

Dále mohou nastat problémy s vytahovacími páskami, mohou být poškozené lamely nebo třeba spojka hřídele. Nejlepší je v případě problémů oslovit firmu, která vám venkovní žaluzie instalovala. Vyplatí se to i finančně, protože budete mít problém vyřešen a prodloužíte tak životnost svých venkovních žaluzií.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE