Jak seřídit venkovní rolety

Jak seřídit venkovní rolety

  • Publikováno: 27.2.2020
  • Kategorie: Stínící technika

Ať už máte plastové nebo hliníkové venkovní rolety, je potřeba je občas zkontrolovat, případně i seřídit. Ideální je, když si jednou za rok pozvete odborníka, který nastaví nejen všechny venkovní rolety, ale také okna, dveře, případně i jinou stínící techniku. Za takovou preventivní návštěvu zaplatíte pár set korun, ale udržujete tak okna i stínící techniku v optimálním stavu. A také jim prodlužujete životnost.
Venkovní rolety prostor skvěle zatemní a udrží horko za oknem, ale fungují také jako zvuková izolace a v neposlední řadě odradí zloděje, protože jsou už v základní verzi výborným zabezpečovacím prostředkem.

Seřízení rolet s mechanickými koncovými dorazy

Pojďme se podívat, jak se seřizují velmi často používané venkovní rolety s mechanickými koncovými dorazy. V první řadě je potřeba si připravit AKU vrtačku a prodloužený plastový imbusový klíč. Postup je následující:

  • Sundáme krytky šroubků od servisní klapky. Pod krytkou jsou dva šroubky se silikonovou podložkou, které vyšroubujete a podložky si schováte. Tím se uvolní servisní klapka.

  • Seřízení imbusem. Když odděláte klapku, stáhnete roletu, uvidíte vnitřek rolety – hřídel rolety, spojky a pancíř rolety. V hřídeli je motor, který sami řešit nebudeme, a šroubky - jeden je na horní koncovou polohu a druhý na spodní koncovou polohu. Otáčení po směru hodinových ručiček přidáváme k chodu rolety a otáčení proti směru hodinových ručiček zkracujeme chod rolety.

  • Kontrola funkčnosti. Vše je potřeba zkontrolovat, aby se uvnitř nelámaly závěsy, poté zpět nasadíte a přišroubujete servisní klapku.

 

Jak je už z popisu patrné, ideální je, když vám venkovní rolety seřídí technik. Ten dokáže s roletou i další věci, například předělat ruční ovládání na motorické nebo vyměnit poškozenou lamelu.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE