Energetické nároky na terasové dveře

Energetické nároky na terasové dveře

  • Publikováno: 22.12.2019
  • Kategorie: Dveře

Terasové dveře jsou dominantou hlavního domácího prostoru. V obývacím pokoji, který je často propojen s kuchyní, tráví lidé obvykle nejvíce času. V dnešní době je trend, že se staví domy, kde je právě obývací pokoj s kuchyní hodně velký, je centrem domu, a potkává se tam celá rodina. K tomuto prostoru patří krb a také velké prosklené dveře s výhledem na zahradu. Dalším trendem je výstavba nízkoenergetických domů, takže je zde požadavek, aby měly terasové dveře co nejlepší izolační vlastnosti. A výrobci to dobře ví …

U nízkoenergetických domů se logicky prosklené terasové dveře běžně používají. Je potřeba vybrat kvalitní dveře ideálně s trojsklem, aby tudy neunikalo teplo z domu. Exteriérové dveře na terasu totiž vypadají jako slabý článek. Ale když si vyberete kvalitní plastové nebo dokonce hliníkové dveře na terasu, budete mít prosklené dveře, které teplo v domě udrží.

Posuvné nebo klasické dveře na terasu

Co se týká materiálu, budete nejspíše volit mezi plastem a hliníkem. Plastové dveře jsou ekonomickým řešením, mají dlouhou životnost i výborné izolační vlastnosti. Hliníkové dveře jsou svým způsobem luxus, skvěle vypadají, nepotřebují téměř žádnou údržbu a vydrží vám několik desetiletí. Ať už zvolíte plast nebo hliník, budete muset také vybrat systém otevírání.

V praxi se používají tyto tři typy exteriérových dveří na terasu:

  • Klasické balkónové dveře. Jednoduché a nejlevnější dveře, které se otevírají buď ven, nebo dovnitř.

  • Posuvně sklopné dveře. Tyto dveře se posouvají do strany společně s rámem. Ovládají se speciální „spřaženou“ klikou, dají se také otevírat jen na ventilaci. Když dveře otevřete, zajedou podél vedlejší prosklené stěny, jejímž základem je kolejnice. Nad podlahou je pod nimi několik cm vysoký rám, takže nejsou úplně bezbariérové.

  • Zdvižně posuvné dveře. HS portál jsou posuvné dveře, které jsou čistě bezbariérové. Hodí se pro velké prosklené stěny. Terasové dveře se nejprve lehce samy nadzvednou otočením kliky a poté odsunou do strany po kolejnici za pevné velkoformátové okno.

Když nakupujete nové exteriérové dveře na terasu, nemusíte mít obavy o jejich izolační vlastnosti. Dejte při výběru důraz na kvalitu a dobré jméno prodávajícího, a nemusíte se je bát použít ani v nízkoenergetickém domě.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE