Francouzská okna jsou ideální pro francouzská okna

Balkónové dveře v kostce – co potřebujete před výběrem vědět

Balkónové dveře bývají nejčastěji prosklené dveře na balkón, lodžii, terasu, verandu nebo přímo na zahradu. Říká se jim také francouzská okna a jsou velmi elegantní a stále oblíbenější. Každý dům a byt výrazně prosvětlí. Suverénně nejpoužívanější jsou plastové balkónové dveře, často s dekorem dřeva, takže nakonec vypadají jako dřevěné, ale drží si všechny pozitivní vlastnosti plastových dveří. Včetně ceny a dlouhé životnosti.

Posuvné nebo klasické balkónové dveře

Posuvné balkónové dveře jsou praktické a vypadají elegantněji než klasické otevírání. A také ušetříte prostor. Klasické balkónové dveře jsou zase o chloupek levnější. Vždy záleží na dispozici vašeho domu a na vašem vkusu. Balkónové dveře jsou specifické tím, že jsou v podstatě něco mezi oknem a interiérovými dveřmi. Musí být odolné vůči povětrnostním vlivu zvenčí, musí být dobře seřízené, abyste je mohli bez problémů a často otevírat a zavírat.

Údržba a seřízení balkónových dveří

Obecně platí, že plastová okna i dveře jsou nenáročné na údržbu. Stačí je pravidelně mýt vodou (může být mýdlová voda), otírat prach a jednou za rok nechat seřídit odborníkem. Pro delší životnost a správnou funkčnost balkónových dveří si jednou za čas odborníka na seřízení opravdu pozvěte. A raději nečekejte až do doby, kdy už budou dveře drhnout, skřípat nebo je nepůjde pořádně dovřít. Když k vám přijde servisní technik seřídit okna a dveře jednou za rok, zaplatíte pár stovek a o dveře je postaráno. Ideálně se na pravidelném seřizování dohodněte s dodavatelem francouzských oken.

Při výběru dodavatele preferujte osvědčené firmy, které kromě internetových stránek provozují také kamenné prodejny, kde se můžete osobně poradit, vyptat se a konkrétní balkónové dveře si vybrat. Budete tak mít i místo, kam se obrátit, bude-li potřeba dveře náhodou reklamovat.

Plastové dveře vám vydrží dlouhá léta, spíše několik desetiletí. Dobře izolují, jsou cenově dostupná, máte nejširší výběr různých barevných provedení a dekorů. Ale hlavně jsou plastové balkónové dveře velmi odolné, nevadí jim ani vlhkost, ani slunce, ani frekventované používání. Ještě delší životnost vašich nových balkónových dveří vám zajistí zasklení balkónu.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE