Francouzská okna jsou ideální pro francouzská okna

Balkónové dveře v kostce – co potřebujete před výběrem vědět

Balkónové dveře bývají nejčastěji prosklené dveře na balkón, lodžii, terasu, verandu nebo přímo na zahradu. Říká se jim také francouzská okna a jsou velmi elegantní a stále oblíbenější. Každý dům a byt výrazně prosvětlí. Suverénně nejpoužívanější jsou plastové balkónové dveře, často s dekorem dřeva, takže nakonec vypadají jako dřevěné, ale drží si všechny pozitivní vlastnosti plastových dveří. Včetně ceny a dlouhé životnosti.

Posuvné nebo klasické balkónové dveře

Posuvné balkónové dveře jsou praktické a vypadají elegantněji než klasické otevírání. A také ušetříte prostor. Klasické balkónové dveře jsou zase o chloupek levnější. Vždy záleží na dispozici vašeho domu a na vašem vkusu. Balkónové dveře jsou specifické tím, že jsou v podstatě něco mezi oknem a interiérovými dveřmi. Musí být odolné vůči povětrnostním vlivu zvenčí, musí být dobře seřízené, abyste je mohli bez problémů a často otevírat a zavírat.

Údržba a seřízení balkónových dveří

Obecně platí, že plastová okna i dveře jsou nenáročné na údržbu. Stačí je pravidelně mýt vodou (může být mýdlová voda), otírat prach a jednou za rok nechat seřídit odborníkem. Pro delší životnost a správnou funkčnost balkónových dveří si jednou za čas odborníka na seřízení opravdu pozvěte. A raději nečekejte až do doby, kdy už budou dveře drhnout, skřípat nebo je nepůjde pořádně dovřít. Když k vám přijde servisní technik seřídit okna a dveře jednou za rok, zaplatíte pár stovek a o dveře je postaráno. Ideálně se na pravidelném seřizování dohodněte s dodavatelem francouzských oken.

Při výběru dodavatele preferujte osvědčené firmy, které kromě internetových stránek provozují také kamenné prodejny, kde se můžete osobně poradit, vyptat se a konkrétní balkónové dveře si vybrat. Budete tak mít i místo, kam se obrátit, bude-li potřeba dveře náhodou reklamovat.

Plastové dveře vám vydrží dlouhá léta, spíše několik desetiletí. Dobře izolují, jsou cenově dostupná, máte nejširší výběr různých barevných provedení a dekorů. Ale hlavně jsou plastové balkónové dveře velmi odolné, nevadí jim ani vlhkost, ani slunce, ani frekventované používání. Ještě delší životnost vašich nových balkónových dveří vám zajistí zasklení balkónu.

Autor: Svět oken   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE