Hliníkové dveře

Hliníkové dveře

Hliníkové dveře jsou vhodné pro všechny druhy staveb, ať už se jedná o velké průmyslové a administrativní budovy, rodinné domky, zimní zahrady nebo jen prosklená zádveří, závětří a světlíky. Hliníkový systém nabízí architektům a konstruktérům sortiment výrobku, které jsou prověřeny dlouholetou praxí a velice dobře se osvědčily u nejrůznějších objektů, na které byly kladeny ty nejvyšší nároky na konstrukční a architektonické řešení.

 

Hliníkové dveře jsou vhodné pro moderní architekturu díky minimalistickým strohým tvarům, extrémní životnosti, bezúdržbovosti a díky výborným izolačním vlastnostem. Hliník je velmi tuhý a proto vyniká co se bezpečnosti vstupních dveří (i oken) týká. Hodí se především do budov, kde je vysoká frekvence otevírání a zavírání dveří (administrativní budovy, sportovní haly, školy, panelové a bytové domy).

Nejpoužívanější výplní ve vchodových hliníkových dveřích je sklo, ať už bezpečnostní, nebo dekorované. Zákazníci mají na výběr také kombinaci skla s použitím plné hliníkové výplně ve spodní části dveří, a dále okrasné výplňové desky ať už hliníkové, nebo cenově výhodnější plastové okrasné desky.

Designové a vzhledové možnosti vchodových hliníkových dveří jsou velmi široké, od tradiční klasiky až po originální extravagantní styl.

Hlavní přednosti hliníkových dveří:

  • velká odolnost proti mechanickému poškození
  • vysoká pevnost a tvarová stálost
  • minimální nároky na údržbu
  • elegantní a moderní vzhled
  • odolnost proti povětrnostním vlivům

Hliníkové profily používané pro hliníkové dveře (viz níže) jsou dostupné v lakované verzi ve všech barevných odstínech RAL (také dvojbarevné, rustikální a imitující dřevo), dále pak anodizované (ELOX) v barvě: zlatá, tmavohnědá, šampaň nebo v odstínu přírodní hliník.

Blyweert Apollo coldBLYWEERT APOLLO COLD

Systém Apollo cold je okenně-dveřní systém bez požadavku na tepelnou izolaci, je tedy určen výhradně do interiérů, jako dělící příčky, nebo akustické předělení místnosti. Tyto stěny lze kombinovat s dveřmi otevíranými dovnitř, ven ale i automatickými dveřmi.

Profily systému Apollo cold mají oproti konkurenčním systémům dvojnásobně silné stěny, je tak možné zhotovit i vysoké a široké stěny bez dodatečných výstuh.

 

Blyweert Apollo cold Blyweert Apollo cold

 

Blyweert Triton HI+

BLYWEERT TRITON HI+

Systém Triton HI+ je tříkomorový okenně-dveřní systém s moderním přerušením tepelného mostu. Přerušení tepelného mostu je zajišťováno širokými pásky s integrovanou patentovanou pěnovou vložkou, která výrazně omezuje průchod chladu na vnitřní interiérovou stranu profilu.

Jedná se o výhodné a cenově přijatelné řešení pro rodinné a bytové domy. V kombinaci s izolačním trojsklem dosahuje velmi nízkých hodnot součinitelů prostupu tepla a splňuje tak doporučené požadavky na tepelnou ochranu budov.

Uf = 1,62 W/m2K

Blyweert Triton HI+ Blyweert Triton HI+

 

Blyweert Kolos HI

BLYWEERT KOLOS HI

Systém Kolos HI je moderní tříkomorový posuvný a zvedavo-posuvný systém s vysoce izolačním přerušením tepelného mostu. Skvělých vlastností je dosaženo díky uzavřeným hliníkovým profilům, které jsou spojeny širokými dělícími pásky z materiálu ABS s integrovanou vložkou, jež dělí chladný vzduch od teplého, a slouží tak jako tepelný most.

Posuvné dveře Kolos HI v kombinaci s izolačním trojsklem dosahují velice nízkých hodnot součinitelů prostupu tepla a i při větších rozměrech splňují přísné požadavky na tepelnou ochranu budov.

Posuvné dveře mohou být konstruovány až do šíře 13 m a výšky 3,5m. Díky mnoha systémovým doplňkům jdou posuvné dveře zcela zapustit do podlahy. Systém může být konstruován jako jedno, dvoj i tří kolejnicový systém.

Uf = 2,54 W/m2K

  

Blyweert Kolos HI Blyweert Kolos HI

 

Blyweert Olypia HI

BLYWEERT OLYMPIA HI

Systém Olympia HI je nejteplejší tří komorový okenně-dveřní systém v sortimentu Blyweert. Je tvořen dvěmi uzavřenými hliníkovými profily spojenými 4cm širokými dělícími pásky z ASB materiálu s integrovanou patentovanou pěnovou vložkou. Tato technologie zcela zabraňuje průchodu chladu na vnitřní interiérovou stranu profilu.

Okna, dveře a prosklené stěny Olympia HI dosahují velice nízkých hodnot součinitelů prostupu tepla a splňují tak přísně požadavky na tepelnou ochranu budov a to již při použití izolačního dvojskla.

Při použití izolačních trojskel dosahuje systém Olympia HI celkový součinitel prostupu tepla okny a dveřmi vynikajících hodnot, odpovídajícím doporučení pro pasivní domy. Systém Olympia HI je ideálním řešením také pro nízkoenergetické domy, jelikož požadovaných hodnot dosahují i u malých oken.

Uf = 1,40 W/m2K

  

Blyweert Olympia HI Blyweert Olympia HI

 

PONZIO PE 78EI

Protipožární systém PONZIO PE 78EI

Systém s tříkomorovou konstrukcí určený k provádění vnitřních nebo vnějších protipožárních stěn a předělů. Profily vyplněné speciálními ohnivzdornými vložkami zaručují požární odolnosti: EI 15, EI 30, EI 45, EI 60, EI 90, EI 120

PE 78EI umožňuje provádět jednokřídlové i dvoukřídlé dveře otevíravé ven i dovnitř s různým řešením prahu. V systému jsou použity tepelně-izolační vložky šířky 35 mm, díky kterým dosahuje velmi dobrých tepelně technických vlastností

Díky tříkomorové konstrukci a dalším výztužným prvkům je možné konstruovat velkorozměrové prvky

Stavební hloubka 78 mm (pro rám EI120 - 89 mm)

PONZIO PE 78EI

Podívejte se na nabídku všech typů dveří.

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE