Hliníkové dveře

Hliníkové dveře jsou vhodné pro všechny druhy staveb, ať už se jedná o velké průmyslové a administrativní budovy, rodinné domky nebo jen prosklená zádveří.

Hliníkový systém nabízí sortiment výrobků, které jsou prověřeny dlouholetou praxí a velice dobře se osvědčily u nejrůznějších objektů, na které byly kladeny ty nejvyšší nároky.

Hliníkové dveře

 

Proč si vybrat hliníkové dveře od Světa oken?

Hlavní přednosti našich hliníkových dveří

 •   tvarová i barevná stálost          
 •   skvělé tepelně i hlukově izolační vlastnosti
 •   výborné bezpečnostní vlastnosti
 •   cenová dostupnost                   
 •   odolnost proti vlivům prostředí a snadná údržba
 •   dlouhá živostnost

Hliníkové dveře jsou vhodné pro moderní architekturu díky minimalistickým strohým tvarům, extrémní životnosti, bezúdržbovosti a díky výborným izolačním vlastnostem. Hodí se především do budov, kde je vysoká frekvence otevírání a zavírání dveří (administrativní budovy, sportovní haly, školy, panelové a bytové domy).

Nejpoužívanější výplní ve vchodových hliníkových dveřích je sklo, ať už bezpečnostní, nebo dekorované. Zákazníci mají na výběr také kombinaci skla s použitím plné hliníkové výplně ve spodní části dveří, a dále okrasné hliníkové výplňové desky.

Designové a vzhledové možnosti vchodových hliníkových dveří jsou velmi široké, od tradiční klasiky až po originální extravagantní styl.

Hlavní přednosti hliníkových dveří:

 • velká odolnost proti mechanickému poškození
 • vysoká pevnost a tvarová stálost
 • minimální nároky na údržbu
 • elegantní a moderní vzhled
 • odolnost proti povětrnostním vlivům

Hliníkové profily používané pro hliníkové dveře (viz níže) jsou dostupné v lakované verzi ve všech barevných odstínech RAL (také dvojbarevné a imitující dřevo), dále pak anodizované (ELOX) v barvě: zlatá, tmavohnědá, šampaň nebo v odstínu přírodní hliník.

 

Energetické úspory

Obdobně jako u oken, i dveře jsou místem zvýšeného úniku energií. Hliníkové okenně-dveřní systémy mají skvělé tepelně-izolační vlastnosti, přičemž spolu s vysokou odolností, bezúdržbovostí jsou ideální řešením do frekventovaných prostor administrativních budov nebo bytových domů. Jejich využití je samozřejmě i u rodinných domů ať už u rekonstrukcí nebo novostaveb.

Jednotlivé profily si můžete porovnat podle veličiny Ud - prostup tepla dveřmi charakterizuje tepelné vlastnosti celých dveří, tedy dveřní profil (Uf), výplň a tepelně-izolační vlastnosti dveřního prahu.

Úspora energie tedy nezáleží pouze na dveřním profilu, ale také na volbě zasklení. Pevný hliníkový profil zvládne absorbovat nemalou hmotnost trojitého zasklení, což se projeví především u zasklení velkých rozměrů. Pokud není v prostoru vyloženě vyžadována pokojová teplota, pak bude stačit zasklení dvojsklem.

 

Zasklení a výplně hliníkových dveří

Předností hliníkových dveří je jednoduchý a moderní design s minimem členění, což dává vyniknout hliníku a i faktu, že lze realizovat i velké formáty.

Vzhled dveří lze libovolně utvářet co do vzhledu, zasklení či barevnosti. Prakticky je možno použít jakýkoliv odstín RAL (na rozdíl od plastových dveří, kde není tak široký výběr odstínů RAL).

Nespornou výhodou hliníkových vstupních dveří jsou minimální nároky na údržbu a extrémně dlouhá životnost, proto jsou častou volbou do administrativních budov či bytových domů. Podle nároků na tepelně-izolační vlastnosti můžete volit dvojsklo nebo trojsklo. Pokud nechcete mít sklo průhledné, lze samozřejmě použít i sklo pískované nebo ornamentální sklo. Pro vyšší pocit bezpečnosti můžete zvolit také bezpečnostní skla.

Do rodinných domů jsou velmi oblíbené okrasné výplně. Tyto výplně svým designem uspokojí i náročné zákazníky. Dveře s okrasnou výplní poskytují jak skvělé užitné vlastnosti, tak i celkově svou estetickou stránkou podtrhují celkový vzhled domu.

 

Dveřní kování a doplňky

O bezpečnost hliníkových dveří se postará nejen materiál a precizní zpracování, ale také kvalitní kování.

K hliníkovým dveřím můžete vybírat z našeho širokého sortimentu doplňků.

 

Podívejte se na nabídku všech typů dveří.

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE