Zasklení velkých ploch

Zasklení velkých ploch

  • Publikováno: 5.12.2019
  • Kategorie: Okna

V dnešní době jsou moderní velká okna a nebo dokonce celé prosklené stěny a to nejen u administrativních budov, ale také v rodinných domech. Používají se francouzská okna, prosklené stěny, netradiční tvary oken a různá nadrozměrná okna. Logicky jsou taková řešení finančně náročnější, ale architektonicky mohou být opravdu nádherná. Dají rodinnému domu úplně jiný nádech. Ať už si spolu s architektem vymyslíte cokoliv a máte dost peněz, většinou nebývá problém to realizovat.

Velké zasklené plochy přinášejí do interiéru světlo a vytvářejí pocit neomezené svobody. Navíc vlastně spojují interiér s přírodou, s nebem, nabízejí nádherné výhledy do okolí. V případě rodinných domů jsou oblíbené kombinace velkých oken spolu s posuvnými terasovými dveřmi.

Náročná montáž zvyšuje cenu

Cenu velkých a netradičních oken zvyšuje kromě výroby na míru také jejich náročnější montáž. Francouzská okna se ještě dají namontovat celkem jednoduše, ale větší okna nebo celé prosklené stěny už potřebují speciální techniku, například pneumatickou a zvedací techniku (mini jeřáb), která je schopna okno dostat tam, kam patří. Používá se pro nadrozměrná okna i nepřístupná místa ve výškách, kam je okno třeba usadit.

Údržba velkých zasklených ploch

Velká okna mají obvykle lehké hliníkové profily, které tolik nezvyšují už tak velkou hmotnost skla. Když se navíc jedná o velká otevíratelná křídla, hmotnost je extrémně důležitá. Při údržbě se musí dbát na to, aby se velká okna často kontrolovala a byla přesně seřízená. Další údržba se nijak zvlášť od klasických oken neliší. Okna stačí občas umýt a zkontrolovat jejich funkčnost, v případě otevíravých prvků promazat kování.

Hliníková a nadrozměrná okna si objednejte u osvědčených firem, které kromě internetových stránek provozují i kamenné prodejny, kam se můžete jít osobně domluvit. Vždy je lepší osobní konzultace a možnost zeptat se na vše, co vás zajímá. Navíc tak budete mít místo, kam můžete chodit pro radu, případně tam řešit vzniklé reklamace.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE