Posuvně - sklopné terasové dveře

POSUVNĚ - SKLOPNÉ TERASOVÉ DVEŘE

Posuvně - sklopné dveře (PSK) jsou terasové a balkonové dveře, které jsou posuvné do strany. Křídlo se odsouvá souběžně s rámem do strany před jeho pevnou část a tím šetří vnitřní prostor místnosti.

PSK dveře se ovládají pomocí tzv. "spřažené kliky", která umožňuje snadné ovládání pohybu křídla dveří. Tento typ dveří nabízí také možnost polohy křídla ventilace.

Vybírat můžete z plastového nebo hliníkového provedení s jednostranným i oboustranným ovládáním.

 

U praktických posuvně - sklopných dveří se křídlo se odsouvá souběžně s rámem do strany před jeho pevnou část. Jsou velmi oblíbené, neboť posuvem do strany šetří vnitřní prostor. Ovládání je řešeno pomocí tzv.“spřažené kliky“, která umožňuje snadné ovládání pohybu křídla dveří. Výhodou PSK dveří je možnost polohy křídla ventilace. Na výběr je jednostranné nebo i oboustranné ovládání.

Posuvně-sklopné dveře se kombinují s napevno instalovaným velkoformátovým oknem, přičemž kolejnice jsou součástí rámu, který je společný pro dveře i okno. Manipulace s dveřmi je snadná, přitáhnutím k sobě směrem do interiéru je uvolníte a následně odsunete po kolejnici. Dveře lze otevřít i na ventilaci. Tento typ dveří také není úplně bezbariérový, nad podlahu vystupuje několik cm vysoký rám (existuje i varianta s nízkým prahem).

Maximální velikost těchto dveří může být 160x250 cm.

Tento typ dveří je oblíben v novostavbách i původních rodinných domech, které jsou revitalizovány,a majitelé požadají snadný a praktický vstup na zahradu. Velká prosklená plocha tak navozuje neustýly pocit spojení s přírodou, ať jste venku, nebo se jen dívate oknem ven.

Pro posuvně - sklopné dveře je použito kování G-U.

 

PSK terasové dveře PSK dveře - detail PSK dveře
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE