Jak se v létě chránit proti nepříjemnému hmyzu

Jak se v létě chránit proti nepříjemnému hmyzu

  • Publikováno: 30.5.2018
  • Kategorie: Okna

Léto se blíží a hmyzu přibývá. Jak se chránit před nepříjemnými štípanci komárů, před píchnutím vos nebo včel? Když jste venku a jdete třeba do lesa nebo na procházku do přírody, je ke zvážení vhodná volba oblečení. Ideální je zvolit oděv, který zakrývá většinu těla. Ruce, obličej a další nezakryté části můžete potřít repelentem. Dnes už se běžně prodávají čistě přírodní repelenty z bylinek, takže se hodí i na citlivější kůži. Proti komárům funguje například meduňka nebo levandule. Dalším tipem mohou být truhlíky s aksamitníky (afrikány), které odpuzují mouchy a komáry. Když jste však doma a chcete mít klidný spánek, nejúčinnější jsou sítě proti hmyzu.

Sítě proti hmyzu

Dnes se běžně prodávají nejrůznější okenní sítě proti hmyzu, dveřní sítě i speciální sítě pro střešní okna. Síťovina bývá vyrobena ze skelných vláken potažených PVC. Tím jsou sítě odolné proti protržení i proti korozi. Seženete sítě nejrůznějších rozměrů, někde si můžete nechat udělat okenní sítě na míru nebo si jen koupit síťovinu a síť na míru si vyrobit sami.

Kvalitní sítě jsou tak husté, že neproklouzne ani sebemenší hmyz, ale zároveň jsou průhledné. Je zvláštní, že se nikdy nenaplní obavy, že by sítě vadily lidem ve výhledu. V praxi to funguje tak, že po určitém čase si na sítě v oknech zvyknete a už je ani nebudete vnímat. Je to podobné, jako když někdo bydlí u vlakového nádraží a vlaky už téměř neregistruje.

Tip: přečtěte si také, jaké máte možnosti výběru sítě do balkónových dveří a jak probíhá její montáž

Aromatické bylinky v květináči na okně

Jestliže nechcete používat sítě proti hmyzu, můžete si dát alespoň na parapety oken květináče s aromatickými bylinkami, které hmyzu nevoní, ale vám ano. Může to být již zmíněná levandule, ale také tymián, oregano, citronela, bazalka, meduňka nebo jiné bylinky. Budou mít dvojí účinek. Odpuzují hmyz a vy je můžete používat jako doplněk k nejrůznějším jídlům.

Vosám a včelám se můžete vyhnout prevencí. Nenechávejte nezakryté sklenice se sladkou šťávou, sladkosti a další dobrotky, které vosy a včely lákají. Když už se kolem vás vosy pohybují, zkuste být v klidu, odhánějte je jen pomalu a nedělejte prudké pohyby. Vosy ani včely lidi nenapadají jen tak, když je necháte na pokoji, nic vám pravděpodobně neudělají.

Tip: v našem dalším článku zjistíte více na téma doplňky k oknům

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE