Bezpečnostní zámky jsou minimem pro zabezpečení domu

Bezpečnostní zámky jsou minimum pro zabezpečení domu

  • Publikováno: 8.7.2019
  • Kategorie: Dveře

Abyste se cítili ve svém domě bezpečně, obzvláště ve městech, pak je potřeba myslet i na zabezpečení domu. Statisticky se zloděj do domu dostane ve více než 50 % případů přes vchodové dveře. To znamená, že už při výběru vchodových dveří by měl člověk dobře zvážit, jaký zámek v nich bude mít. Přes nové plastové dveře nebo hliníkové se jen tak někdo bez klíče nedostane, ale když budete mít jen klasický zámek, trochu si zahráváte. Určitě se totiž vyplatí investovat do zámku bezpečnostního.

Bezpečnostní neboli vícebodové zámky

Běžný zámek je v podstatě cylindrická vložka, lidově FABka (podle tradiční české firmy), která se dá teoreticky odvrtat nebo vyhmátnout planžetou. Proto se začaly vyrábět bezpečnostní zámky, které mohou být zajištěny ve 3 – 5 bodech (proto vícebodové). U nás najdete v nabídce např. vícebodový zámek MACO Z-TF. Dále jsou bezpečnostní zámky zabezpečeny právě proti odvrtání a vyhmátnutí planžetou. Bezpečnostní zámky mají obvykle také zvýšenou ochranu klíčů proti nedovolenému kopírování.

V Česku se bezpečnostní zámky rozdělují podle stupně ochrany do 4 tříd bezpečnosti. Říká se tomu pyramida bezpečnosti (záklasní, dostatečná, vysoká a velmi vysoká ochrana). První třída je nejméně bezpečná, čtvrtá třída pak nejbezpečnější. Na to se při výběru zámku dívejte v první řadě. Čím vyšší třída bezpečnosti, tím lépe pro vás.

Další bezpečnostní opatření na dveřích

Ať už si pořídíte plastové, hliníkové nebo jiné vchodové dveře, jejich zabezpečení proti zlodějům nepodceňujte. Kromě kvalitních dveří a bezpečnostního zámku jsou zde i další bezpečnostní prvkybezpečnostní řetěz na dveře, uzamykatelná závora, petlice nebo třeba přídavné zámky. Pro vchodové dveře do bytového domu se hodí nechat namontovat zvenku kouli a zevnitř kliku. A samozřejmě existují i zajímavé elektronické bezpečnostní systémy.

Nezapomeňte také myslet na bezpečnost vašich oken, ideální je použití klik s pojistným knoflíkem nebo venkovní rolety.

Na prvním místě je však výběr kvalitních vchodových dveří v kombinaci s bezpečnostním zámkem. Výběr je veliký, ideálně se poraďte osobně s důvěryhodným prodejcem, který kromě internetových stránek provozuje také minimálně jednu kamennou prodejnu.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE