Zabezpečení dveří - zámky, řetízky, panty

Zabezpečení dveří - zámky, řetízky, panty

  • Publikováno: 30.9.2018
  • Kategorie: Dveře

Každý se potřebuje cítit doma bezpečně. Základním prvkem k bezpečnosti jsou vchodové dveře. První bod, který se totiž případný zloděj pokusí překonat, jsou právě vchodové dveře. Statistiky uvádějí, že více než 60 % vloupání proběhne právě přes vchodové dveře. Jak tedy své dveře zabezpečit a jaké vchodové dveře si vybrat? Zabezpečení vchodových dveří a stejně tak zabezpečení bytových dveří se skládá z kombinace několika doplňků a součástí dveří.

Pojďme se tedy podívat na jednotlivé složky, které tvoří bezpečné dveře:

  • Samotné dveře. Určitě investujte do kvalitních dveří s odolnou dveřní vložkou. Z hlediska bezpečnosti je ideální ocelová konstrukce dveří s ocelovým rámem. Prodejce se ptejte na certifikaci.

  • Zámek. Další složkou dveří je zámek. Vyberte zadlabací zámek a jeho výběr opět konzultujte s odborníkem, nejlépe přímo s vybraným prodejcem.

  • Cylindrická vložka. Použijte na své dveře cylindrickou vložku s vysokou ochranou. Právě tato vložka velmi často odradí zloděje, protože si s ní neví rady. Vložka musí být odolná proti odvrtání, bumpingu a rozlomení.

  • Kování. Součástí kvalitních bezpečnostních dveří by mělo být značkové celoobvodové kování, které chrání cylindrickou vložku a zadlabací zámek.

  • Ochrana pantů, řetízky, přídavný zámek. Mezi další zabezpečovací prvky patří například vnitřní řetízky, které zloděje vyvedou z míry v případě, že už dveře nějak překoná. Minimálně jej zdrží a vystresují. Přídavný zámek je další překážka, zloděj si spíše vybere za cíl jiný objekt. Panty by zase mohly být dobře chráněny.

 

Další prvky zabezpečení

I když máte super bezpečnostní dveře, stejně si musíte dávat pozor na základní věci. Neztrácet klíče, poctivě zamykat a nechat si dodat bezpečnostní dveře od osvědčené firmy, která má nejlépe i kamennou prodejnu. Vyhněte se podivným firmám, které uvádějí jen mobilní telefon, protože právě tyto firmy znají vaši adresu a mohou mít od dveří klíče. K zabezpečení domu se hodí třeba i zasklený balkón.

Bezpečnostní třídy dveří

Bezpečnostní dveře mají podle legislativy hned 6 tříd. Obecně platí, že zlodějům odolávají dveře ve 3. a vyšší bezpečnostní třídě. Dveře z nižších tříd jsou samozřejmě levnější, ale rizikovější. Maximem zabezpečení běžných dveří do domácnosti je 4. třída. Vyšší třídy už jsou speciality pro ochranu objektů strategického významu (banky, elektráryny, vojenské objekty apod.). Víte jakou bezpečnostní třídu mají vaše vchodové dveře?

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE