Vchodové dveře z hliníku jsou ideální do bytových domů

Vchodové dveře z hliníku jsou ideální do bytových domů

Vchodové dveře se vyrábějí buď hliníkové nebo plastové. Je mezi nimi podstatný rozdíl v mnoha ohledech. Například v ceně. Hliníkové vchodové dveře jsou dražší. Na druhou stranu jsou suverénně nejodolnější, konstrukčně přesné a tvarově stabilní. Právě proto se používají u drtivé většiny vchodů v bytových domech a panelácích. I když si za ně budete muset připlatit, jednoznačně se to vyplatí. Jejich životnost se navíc počítá v desetiletích.

Hliníkové dveře tam, kde je vysoká frekvence lidí

Vchody do bytových domů a paneláků jsou typickým příkladem míst, kde je vysoká frekvence otevírání a zavírání dveří. V rodinném domě projde dveřmi denně jen několik lidí, i kdyby opakovaně. V paneláku jsou jich však desítky, někde i stovky. Takové dveře tomu musí být uzpůsobené, musí být extrémně odolné a musí vydržet. A právě hliníkové vchodové dveře perfektně fungují i v náročných podmínkách velmi dlouho.

Kromě bytových domů se hliníkové dveře běžně používají i na jiných frekventovaných místech – ve školách, v obchodech, v administrativních budovách, ve firmách, v divadlech, ve sportovních halách a jinde.

Minimální údržba hliníkových dveří

Faktem je, že hliníkové dveře potřebují jen minimální údržbu. Kromě pravidelného mytí vodou s čistícím prostředkem (nesmí být abrazivní, aby se dveře nepoškrábaly) stačí jednou ročně (nebo jednou za půl roku) pozvat odborníka, který dveře zkontroluje, případně lehce seřídí. Nejspíše to nebude potřeba, ale přesto se kontrola hodí. Můžete tak výrazně prodloužit životnost vašich nových vchodových hliníkových dveří. V každém případě je reálná životnost hliníkových dveří alespoň 25 let, spíše déle.

Elegantní vzhled hliníkových dveří

Kromě perfektní funkčnosti a dlouhé životnosti mají hliníkové dveře ještě jednu přednost. Tou je nadčasový design. Elegantní vzhled hliníkových dveří v kombinaci se sklem může být velmi reprezentativní i jednoduchý. Hodí se tak i do obyčejných bytových domů i do honosných úřadů.

Můžete vybírat z různých typů dveří, jednokřídlých i dvoukřídlých.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE