Kliky, madla, koule a zámky pro vchodové dveřeKliky, madla, koule a zámky pro vchodové dveře

Vchodové dveře mají hned několik funkcí. Musí být bezpečnostní, aby se přes ně někdo nevloupal do objektu, musí dobře vypadat, protože jsou tím prvním, co vaši hosté uvidí a musí vám vydržet dlouhá léta, bez poškození. V tomto článku se budeme zabývat dveřními doplňky, které mají dopad na všechny tři hlavní funkce vchodových dveří. Protože nestačí si při pořizování dveří vybrat jen dveře samotné, ale musíte vybrat také bezpečný zámek, kliku, případně i kouli nebo madlo.

Kliky, koule a madla

Kliky jsou nejpoužívanější část kování dveří i oken. Musí proto něco vydržet a navíc dobře vypadat. Na výběr máte nejrůznější materiály, barevná provedení, můžete si pořídit bezpečnostní či standardní kliky. Svým vzhledem můžete kliky ladit s ostatními doplňky. U vchodových dveří se často z venkovní strany používají koule či madla, aby nikdo nemohl bez klíče otevřít ani nezamčené dveře. Opět máte na výběr z mnoha možností, od materiálu až po barvu.

Bezpečnostní zámky

Vchodovými dveřmi se dostává do domu až 50 % všech vloupání. Můžete mít sebekvalitnější dveře, ale máte-li slabý zámek, zloděj se přes takové dveře lehce dostane. Vyberte si kvalitní jednobodový či tříbodový zámek, klidně i v kombinaci s dalším zabezpečením domu. Budete se tak doma cítit bezpečněji. Ideální je se poradit rovnou s výrobci či prodejci vstupních dveří, kteří vám odborně poradí a ukáží, jaké máte při výběru možnosti. Pozor, nejen vchodové dveře mohou být slabým místem v bezpečnosti vašeho domu, podívejte se také na zabezpečení plastových oken.

Další doplňky ke dveřím

Kromě výše uvedených doplňků ke vstupním dveřím, které si v podstatě pořizují všichni, existují ještě další praktické doplňky a vychytávky. Můžete si do vstupních dveří nechat zabudovat kukátko, dopisní vhoz či stylové klepadlo. Vše v takovém dekoru, aby vám to ladilo s dalšími doplňky nebo třeba s fasádou domu.

Kde vstupní dveře a doplňky ke dveřím nakoupit? Obecně se doporučuje vybrat si výrobce či prodejce, který kromě internetového obchodu (který může mít dnes každý) provozuje také alespoň jednu kamennou prodejnu. Tam můžete totiž osobně zajít, zeptat se, poradit se, nechat si vysvětlit vše, co vás zajímá. Při osobním kontaktu také vycítíte, jestli vám spolupráce s danou firmou bude vyhovovat a v neposlední řadě máte místo, kde můžete jít v nejhorším případě zakoupené zboží reklamovat.


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE