Jak zabezpečit okna proti zlodějům

Jak zabezpečit okna proti zlodějům


Okna a balkónové dveře
jsou často nejsnadnější přístup zlodějů do objektu. Existují však různé způsoby, jak svá okna zabezpečit a případným zlodějům tak výrazně zkomplikovat a ztížit cestu. Ideální je kombinovat několik bezpečnostních opatření najednou.

Pro zloděje je namáhavé překonávat překážky, bývají nervózní a ve spěchu. Když vše nepůjde hladce, rychle rezignují. Mezi častá a účinná opatření proti zlodějům patří bezpečnostní kliky, kvalitní kování, venkovní mříže, rolety, žaluzie nebo i detektory.

Podívejte se na jednoduchý přehled toho, co vám pomůže okna zabezpečit proti zlodějům:

  • Bezpečnostní kliky. Tyto kličky na oknech chrání před vypáčením okna, mohou být i uzamykatelné. Navíc fungují jako bezpečnostní pojistka pro děti.

  • Kvalitní kování. Značkové celoobvodové kování výrazně ztíží přístup přes okno. Další informace o využití značkového celoobvodového kování kování Maco a klapek Gecco, naleznete v dříve publikovaném článku Tipy pro plastová okna: 7x "Proč...?".

  • Bezpečnostní sklo. Investujte do kvalitního bezpečnostního skla. Dobrou překážkou pro zloděje je také vlepované sklo a středové těsnění. Sklo pak nelze vymáčknout z křídla ven.

  • Žaluzie a rolety. Velmi účinné k odrazení zlodějů jsou rolety s hliníkovými lamelami, ale také všechny druhy pevných žaluzií a ideálně kovových, plastových či dřevěných rolet. Venkovní rolety fungují také jako protihluková ochrana a tepelná izolace.

  • Kovové mříže. Kovové mříže jsou ideální pro okna v přízemí. Lepší je vertikální skládání příček, aby případným zlodějům netvořily jakýsi žebřík.

  • Detektory. Existují různé typy detektorů, ale cíl mají společný. Okamžitě ohlásit případné násilné vniknutí oknem do objektu. Detektory reagují na otevření dveří či oken i jejich rozbití.


Vyberte si svou kombinaci bezpečnostních opatření, která zamezí vniknutí zlodějů do vašeho bytu či jiného objektu. Každý typ zabezpečení má své klady a zápory a opravdu je nejúčinnější jejich kombinace.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE