Balkońové dveře - plast či hliník

Balkónové dveře - plast či hliník

  • Publikováno: 6.10.2020
  • Kategorie: Dveře

Vybíráte balkónové nebo terasové dveře? Jestli ano, tak jste určitě zjistili, že máte hned několik možností. Nejlevnější jsou plastové balkónové dveře, hliníkové dveře jsou zase luxusní a s dlouhou životností. Při výběru je potřeba se rozhodnout, jak by měly takové dveře vypadat - jestli chcete posuvné dveře (ušetříte místo) nebo otevírací, jak široký chcete mít průchod, jestli chcete mít dvoukřídlé balkónové dveře, a kolik jste ochotni do terasových dveří investovat.

Plastové balkónové dveře – ekonomické řešení

Plastové dveře (vyrabí se z klasických okenních profilů) mohou mít i jinou než bílou barvu. Prodávají se v různém barevném provedení, dokonce i v dekoru dřeva, takže je na první pohled nerozeznáte od dřevěných. Plast je odolný, dveře vydrží několik desetiletí a jsou finančně dostupné pro každého. Plastové balkónové dveře se pořizují buď v klasické podobě, tedy s otevíráním ven nebo dovnitř, případně mohou být i posuvné. Jestliže chcete mít větší průchod, hodí se spíše hliníkové dveře.

Hliníkové balkónové dveře

Hliníkové dveře jsou jednoznačně nejkvalitnější, mají nejdelší životnost, ale také jsou nejdražší. Měly by vám vydržet nejdéle, hodí se pro velké zasklené plochy i pro řešení, kdy chcete mít co nejširší průchod na terasu nebo na balkón. Nepotřebují téměř žádnou údržbu a skvěle vypadají. Opět můžete vybírat z nejrůznějšího barevného provedení a dekorů včetně dřeva.

Posuvné dveře – PSK portál a HS portálHS portál

V případě, že chcete posuvné balkónové dveře, budete volit z těchto dvou systémů:

  • PSK portál. Tyto posuvně sklopné dveře mohou být plastové nebo hliníkové. Posouvají se do strany společně s rámem. Ovládají se speciální „spřaženou“ klikou, dají se také otevírat jen na ventilaci. Když dveře otevřete, zajedou podél vedlejší prosklené stěny, jejímž základem je kolejnice. Ovládání dveří může být jednostranné nebo oboustranné. Nad podlahou je pod nimi 6,5 až 8,5 cm vysoký rám, takže nejsou úplně bezbariérové.

  • HS portál. Zdvižně posuvné dveře jsou v hliníkovém provedení nejdražší balkónové dveře na trhu. Jsou to posuvné dveře, které jsou bezbariérové. Hodí se pro velké prosklené stěny. Terasové dveře se nejprve lehce samy nadzvednou otočením kliky a poté odsunou do strany po kolejnici za pevné velkoformátové okno.

Ať už si vyberete jakékoliv balkónové dveře, důležitý je i výběr dodavatele. Nejlépe najděte takového, který kromě internetových stránek provozuje i kamennou prodejnu. Tam se můžete domluvit a poradit osobně.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE