Posuvné nebo otevírací dveře na terasu

Posuvné nebo otevírací dveře na terasu

 • Publikováno: 19.8.2019
 • Kategorie: Dveře

Uvažujete o tom, jaké dveře zvolit z domu na terasu? Vždy záleží na velikosti stavebního otvoru, ale v praxi máte v podstatě dvě základní varianty – posuvné nebo otevírací dveře. Každá varianta má svá specifika, výhody i nevýhody. V tomto článku se podíváme, jaké terasové dveře vybrat.

Klasické otevírací balkonové dveře

Balkonové dveře

Klasické balkónové dveře též nazývaná francouzská okna. Tyto otevírací dveře můžete mít jednokřídlé nebo dvoukřídlé. Dveře mohou být z plastových nebo hliníkových profilů, ze kterých se vyrábějí i okna.

Výhody

 • Ekonomická varianta. V plastovém provedení se jedná o nejlevnější variantu, která je navíc spolehlivá.
 • Jednoduchá manipulace. Balkónové dveře jednoduše ovládáte, můžete je zamknout, můžete si nechat z venkovní strany buď madlo, nebo kliku.
 • Možnost ventilace. U klasických francouzských oken je možno dát dveře na ventilaci.

Nevýhody

 • Prostor kolem dveří. Problém je, že potřebujete kolem dveří prostor na otevírání. Mohou se otevírat buď dovnitř do bytu, nebo na terasu. V obou případech je potřeba nechat na jejich otevírání prostor. Pokud ale v malém bytě nebo domě řešíte každý centimetr, pak to může být problém.
 • Průvan. Když je v domě průvan, může se stát, že vám vítr s otevřenými dveřmi třískne, v nejhorším případě může i vysklít sklo.

 

Posuvné balkónové dveře

HS portál

Posuvné dveře mohou být buď sklopně – posuvné (PSK dveře) nebo zdvižně posuvné (HS portál). HS portál nemá dole zvýšený práh, ale zase jsou dražší, jedná se v podstatě o nejluxusnější variantu terasových dveří. Jinak jsou jejich výhody a nevýhody podobné. Opět můžete vybírat z plastových nebo hliníkových profilů.

Výhody

 • Ušetří prostor. Při otevírání nemusíte odsouvat záclony ani nábytek, můžete využít i prostor kolem dveří.
 • Jednoduchá manipulace. Posuvné dveře se jednoduše ovládají.
 • Velké prosklené stěny a elegantní vzhled. Posuvné dveře umožňují mít opravdu velké prosklené stěny a spojit tak interiér se zahradou.

Nevýhody

 • Vyšší cena. Oproti klasickým otevíracím dveřím jsou posuvné dveře dražší. 

 

Ještě než si balkónové dveře vyberete, zajděte si přímo do prodejny svého dodavatele, a podívejte se osobně, jak se posuvné dveře otevírají a jak se s nimi manipuluje. Možná vám to pomůže s výběrem.

Zde malá videoukázka .

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE