Neomezená životnost hlinikových okenNeomezená životnost hliníkových oken

Hliníková okna jsou nejdražší na trhu. To je fakt, který je potřeba přijmout. Za tuto vyšší cenu však získáte téměř nezničitelný hliníkový profil, který má životnost řádově 50 a více let. Než by vám „odešlo“ hliníkové okno, to už se spíše změní technologie, vymyslí se nové systémy oken nebo se najde nový materiál. Hliníková okna se mohou používat všude – v obytných i průmyslových budovách, v bytech, rodinných domech, firmách, školách i komerčních objektech.

Díky pevnosti, tuhosti a nízké hustotě hliníku je možné vyrábět velké prosklené plochy bez rušivých a světlu bránících vyztužení a příček. Nejpoužívanější je u luxusních administrativních budov, prosklených fasád a zimních zahrad.

Srovnání s plastovými a dřevěnými okny

Dřevěná okna jsou nejstarší, pro některé nejkrásnější, ale trpí na povětrnostní vlivy, mohou se kroutit a jejich životnost je nejkratší. Plastová okna mají životnost kolem 30 let, což je dostatečné, jsou levnější, ale nevypadají tak elegantně a někdy mohou být i poruchové (záleží na typu okna a výrobci). Zato hliníková okna mají životnost minimálně dvojnásobnou, vypadají elegantně až luxusně, jsou lehká, pevná a mají i další výrazné přednosti.

Přednosti hliníkových oken

Kromě extrémně dlouhé životnosti mají hliníková okna i další přednosti. Podívejme se tedy na konkrétní přednosti hliníkových oken:

  • Pevnost a stálost. Hliníkové profily jsou velmi pevné a tvarově stálé. Ani časem se nekroutí, nedeformují, ale poctivě drží svůj tvar.
  • Minimální údržba. Hliníková okna nemusíte lakovat, natírat ani opravovat případné mechanické poškození. Jsou velmi odolná a kromě občasného umytí nepotřebují v podstatě žádnou údržbu.
  • Bezpečnost. Hliníkové profily jsou pevné až nerozbitné. Okno do nich přesně zapadne a je velmi těžké ho vylomit či vyvrátit. Hliníková okna se používají všude tam, kde je větší potřeba dbát na bezpečnost objektu.
  • Elegantní vzhled. Někomu se více líbí dřevěná okna, ale hliníkovým oknům nelze upřít čistá elegance a až luxusní vzhled. Profily si můžete samozřejmě koupit v nejrůznějších barevných provedeních a například i v dekoru dřeva.

Pořídíte-li si hliníková okna, máte je téměř stoprocentně na celý život.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE