Proč jsou plastová okna používanější než dřevěná

Proč jsou plastová okna používanější než dřevěná

Někteří lidé by si raději pořídili dřevěná okna, ale vadí jim jejich výrazně vyšší cena i náročnější údržba. Řešením je tak nákup plastových oken, které vypadají jako dřevěné. Plastová okna v dřevěném dekoru perfektně imitují dřevěná okna. A zároveň mají všechny pozitivní vlastnosti jednoduchých plastových oken. Jestli se rozhodujete, která koupit zvažte následující jednoduché srovnání mezi plastovými a dřevěnými okny.

Výhody a nevýhody plastových oken

VÝHODY: výrazně nižší cena (o 30 až 40 %), snadná údržba (není potřeba natírat), výborná tepelná i zvuková izolace, spousta barevných odstínů včetně velmi povedeného dřevěného dekoru (vypadají jako dřevěná), odolná proti větru, tvarová i barevná stálost, možnost jednoduchého přidání doplňků, mohou být osázeny různými typy skel aj.

NEVÝHODY: možná kratší životnost oken (minimum je však 20 let), nepatrně větší tepelná rozpínavost, větší ekologická náročnost při výrobě

Výhody a nevýhody dřevěných oken

Proč jsou plastová okna používanější než dřevěná

VÝHODY: dřevo je ekologicky šetrné, lze vyrobit atypické velikosti a různé tvary oken, delší životnost, dobrá tepelná i zvuková izolace (stejně jako plastová okna), přírodní vzhled (plastová okna, která imitují dřevo se mu blíží více a více)

NEVÝHODY: výrazně náročnější na údržbu, životnost nátěru je omezená, vyšší pořizovací cena, dřevěná okna jsou náchylnější k poškození kvůli vnějším podmínkám, dřevo může napadnout plíseň

Volíme plastová okna – proč?

Shrnuli jsme základní rozdíly a vlastnosti plastových a dřevěných oken a vychází z toho fakt, že většina lidí volí plastová okna. Důvody jsou jasné, pořizovací cena, snadná údržba i vzhled, kterým se mohou moderní plastová okna vyrovnat (imitací) dřevěným oknům. Životnost plastových oken je sice většinou kratší než u oken dřevěných, ale otázkou je o kolik. V případě, že se majitel o svá dřevěná okna důkladně nestará, se jejich životnost sníží i pod běžnou životnost plastových oken. Plastová okna jsou prostě praktická, osvědčená, levná a tím pádem výrazně nejrozšířenější. Pokud o koupi plastových oken stále pochybujete, podívejte se na náš článek: Devět výhod plastových oken.

Na trhu je široká nabídka plastových oken. Dobře vybírejte. Ideálně se poraďte přímo v kamenné prodejně, kde se můžete dozvědět více o prodejci a výrobci. Je to jistější než nákup přímo přes internet. Hodně štěstí!


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE