Proč jsou plastová okna používanější než dřevěná

Proč jsou plastová okna používanější než dřevěná

Někteří lidé by si raději pořídili dřevěná okna, ale vadí jim jejich výrazně vyšší cena i náročnější údržba. Řešením je tak nákup plastových oken, které vypadají jako dřevěné. Plastová okna v dřevěném dekoru perfektně imitují dřevěná okna. A zároveň mají všechny pozitivní vlastnosti jednoduchých plastových oken. Jestli se rozhodujete, která koupit zvažte následující jednoduché srovnání mezi plastovými a dřevěnými okny.

Výhody a nevýhody plastových oken

VÝHODY: výrazně nižší cena (o 30 až 40 %), snadná údržba (není potřeba natírat), výborná tepelná i zvuková izolace, spousta barevných odstínů včetně velmi povedeného dřevěného dekoru (vypadají jako dřevěná), odolná proti větru, tvarová i barevná stálost, možnost jednoduchého přidání doplňků, mohou být osázeny různými typy skel aj.

NEVÝHODY: možná kratší životnost oken (minimum je však 20 let), nepatrně větší tepelná rozpínavost, větší ekologická náročnost při výrobě

Výhody a nevýhody dřevěných oken

Proč jsou plastová okna používanější než dřevěná

VÝHODY: dřevo je ekologicky šetrné, lze vyrobit atypické velikosti a různé tvary oken, delší životnost, dobrá tepelná i zvuková izolace (stejně jako plastová okna), přírodní vzhled (plastová okna, která imitují dřevo se mu blíží více a více)

NEVÝHODY: výrazně náročnější na údržbu, životnost nátěru je omezená, vyšší pořizovací cena, dřevěná okna jsou náchylnější k poškození kvůli vnějším podmínkám, dřevo může napadnout plíseň

Volíme plastová okna – proč?

Shrnuli jsme základní rozdíly a vlastnosti plastových a dřevěných oken a vychází z toho fakt, že většina lidí volí plastová okna. Důvody jsou jasné, pořizovací cena, snadná údržba i vzhled, kterým se mohou moderní plastová okna vyrovnat (imitací) dřevěným oknům. Životnost plastových oken je sice většinou kratší než u oken dřevěných, ale otázkou je o kolik. V případě, že se majitel o svá dřevěná okna důkladně nestará, se jejich životnost sníží i pod běžnou životnost plastových oken. Plastová okna jsou prostě praktická, osvědčená, levná a tím pádem výrazně nejrozšířenější. Pokud o koupi plastových oken stále pochybujete, podívejte se na náš článek: Devět výhod plastových oken.

Na trhu je široká nabídka plastových oken. Dobře vybírejte. Ideálně se poraďte přímo v kamenné prodejně, kde se můžete dozvědět více o prodejci a výrobci. Je to jistější než nákup přímo přes internet. Hodně štěstí!


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE