Vyplatí se koupit nejlevnější plastová okna?

Vyplatí se koupit nejlevnější plastová okna?

Chystáte se k nákupu plastových oken a uvažujete, zda se vyplatí koupit ta nejlevnější?  Nebo zde platí pravidlo, čím dražší tím kvalitnější a lepší okna?

Nákup nových plastových oken je poměrně výrazná a dlouhodobá investice a proto je třeba dobře zvážit požadavky, které na okna máme. Kromě funkčnosti a pěkného vzhledu, dlouhé životnosti, dobrých servisních služeb, je to jistě i cena plastových oken.

Většina výrobců plastových oken dnes vyrábí vše na míru a přání zákazníka, tím jsou tedy splněna kritéria funkčnosti, vzhledu či rozměrů. Čím se jednotliví dodavatelé často liší, je kromě spolehlivosti firem či zajišťované podpory i cena. Je dobré si uvědomit, že není nejlepším řešením vždy volit jen podle ceny, probíhajících akcí či akční slevy. V tomto případě opravdu nemá smysl ušetřit několik stovek na úkor kvality a dlouhodobé spokojenosti s okny.

Základní přehled o ceně získejte z dostupných ceníků a nezávazných kalkulací

Jednoduchým řešením jak zjistit orientační ceny plastových oken je využití ceníků uveřejněných na webových stránkách výrobců. Je potřeba si ale uvědomit, že se většinou jedná pouze o ukázkový ceník oken, který uvádí okna v základním provedení (s určitým profilem a zasklením). Cena bývá často uvedena bez DPH a není zde započítána ani montáž či doprava (ceník by měl uvádět, v jakém proveení je cena počítána). Proto nejlepším řešením, jak zjistit cenu oken, je vyplnit elektronickou poptávku, kterou nabízí většina výrobců oken zdarma na webových stránkách. Výsledkem takovéto online poptávky bývá nezávazná kalkulace ceny plastových oken.

Vyhněte se nečekaným nákladům v budoucnosti

Nepříjemným problémem, který není při samotném nákupu nových plastových oken patrný, mohou být budoucí (nyní skryté) náklady, které sebou zdánlivě levná okna nesou. Příkladem může být montáž oken vyrobených v neznámém zahraničí s neznámým původem, kdy zákazník riskuje, že okna nepřežijí ani dvě zimy.

Často, pokud si nechá zákazník namontovat okna firmou s roční (nebo jinak krátkou) historií nebo od překupníka, opět riskuje, že při možné reklamaci a další komunikaci, nebude mít u koho okna servisovat a cena oken se neplánovaně navýší.

Podobná situace může nastat, pokud Vám budou dodána okna s nekvalitním kováním, zde opět riskujete, že za dva tři roky budete kování měnit a okna se Vám prodraží oproti očekávání.

Základem dlouhodbé spokojenosti i dobré ceny je výběr ověřeného výrobce a dodavatele oken

Vaše nová plastová okna proto vybírejte nejlépe u ověřené české firmy s dlouholetou tradicí, která používá pro plastová okna kvalitní profily, zaměstnává kvalifikované poradce a montéry, ručí za svou práci nejen v záruční době a má za sebou stovky či lépe tisíce referencí od spokojených zákazníků. Je dobré také zvolit firmu, která má pobočku blízko Vás, na které můžete vše prodiskutovat s odborníky a kde můžete řešit i případné reklamace, bez nutnosti zdlouhavě cestovat.

Taková firma Vám v rámci předložené nabídky spočítá finální cenu celé zakázky a později Vám nebude účtovat žádné skryté poplatky a takovouto firmou dodaná okna nebudou v budoucnosti generovat nečekané náklady. NAVÍC OKNA U TAKTO VYBRANÉ FIRMY BUDOU ZÁROVEŇ OKNA LEVNÁ I KVALITNÍ.

Tedy pečlivě před nákupem oken zvažte, zda se řídit primárně podle ceny nebo zda zvážíte i další aspekty plastových oken, aby to, co jste na začátku ušetřili, nebylo později vyplaceno například na neočekávané opravy či kompletní výměnu oken.


Pokud vás zaujaly naše produkty, 
kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE