Devět výhod plastových oken, o kterých jste možná nevěděli

Devět výhod plastových oken, o kterých jste možná nevěděli

Stále váháte, zda máte vyměnit svá stará okna za plastová? Možná vám při rozhodování pomůže následující výčet výhod plastových oken.

1/ Tepelně-technické vlastnosti – téměř všechny výhody plastových oken se odrážejí od jejich tepelně-technických vlastností. Ty jsou ovlivněny stavební hloubkou okenního profilu, konstrukcí vnitřních komor, kvalitou těsnění, typem použitého skla, kvalitou kování a v neposlední řadě i kvalitní montáží.

2/ Úspora energie – s tepelně technickými vlastnosti souvisí i značná úspora energie, a to jak na vytápění místnosti, tak na její klimatizování. Plastová okna zabraňují úniku tepla z místnosti, což v zimním období podstatně snižuje náklady na vytápění. Naopak v letním období uživatelé ocení zabránění ohřevu místnosti z vnějšího prostředí, a tím snížení nákladů na klimatizaci. Úspora energie souvisí samozřejmě s kvalitou oken a typem použitého skla. Trojskla (případně dvojskla) značně snižují náklady na energie.

3/ Hluková izolace – plastová okna výrazně snižují hluk, který přichází z vnějšího prostředí. Jsou díky tomu ideálním pomocníkem v prostředí s vysokou hlučností a v městských bytech.

4/ Univerzálnost - plastová okna jsou vhodná pro všechny druhy staveb (rodinné a bytové domy, průmyslové objekty).

Údržba plastových oken je tak snadná, že ji zvládnou i Vaše děti

5/ Snadná údržba – z technického hlediska jsou plastová okna bezúdržbová. Ženy pak jistě ocení mytí plastových oken. Zatímco mytím starých oken dříve strávily řadu hodin, s plastovými okny je údržba jednoduchá a hlavně rychlá.

6/ Mnoho barevných odstínů – ačkoli má většina spotřebitelů spojena plastová okna s bílou barvou, je možné je pořídit v různých barevných odstínech. Přestože stále u zákazníků vedou bílá plastová okna, zvyšuje se i obliba dekorů dřeva, jako jsou například třešeň, buk nebo zlatý dub.

7/ Design – s barevností oken souvisí i jejich design. Stará okna je možné vyměnit za plastová i z designových důvodů. Vypadají dobře, opticky zvětšují a zesvětlují místnost. Volba barevných odstínů a různých tvarových možností pak celý efekt designu podtrhne.

8/ Recyklovatelnost – plastová okna jsou 100% recyklovatelná, šetří přírodní zdroje a při jejich výrobě je spotřebováno méně energie než při výrobě jiných typů oken. Ekologicky šetrná jsou i díky své životnosti a bezúdržbovosti, na rozdíl od ostatních typů oken.

9/ Životnost – v neposlední řadě spočívá výhoda plastových oken v jejich životnosti, ta se pohybuje kolem 50let. Kvalitní profily představují záruku dlouhé životnosti. Plastová okna si uživatel kupuje „na doživotí“, pokud je samozřejmě nebude chtít po nějaké době vyměnit z estetických důvodů, například za jiný barevný profil.

Plastová okna mají řadu výhod. Tou největší výhodou je úspora nákladů. Stará okna mají špatná těsnění a teplo uniká jak skly, tak kolem rámů. Výměnou starých oken za nová plastová je možné zabránit značným tepelným ztrátám. Také neplatí rozšířený názor, že se v místnostech s plastovými okny více tvoří plísně. Naopak plastová okna mají nejrůznější větrací systémy, které tvorbě plísní zabraňují, aniž by docházelo k tepelným ztrátám. Díky mikroventilaci jsou odváděny vodní páry z místnosti, a tím je zabráněno tvoření plísní.

I plastová okna mají svůj historický vývoj, který se odráží v jejich současných přednostech. První plastová okna se objevila před 60. lety v Německu. Od té doby prošla značným technologickým vývojem, díky kterému byly odstraňovány nedostatky, a plastová okna se tím stala kvalitní součástí našich domovů. Poměr cena/výkon je v případě plastových oken velmi pozitivní. Plastová okna přinášejí značné finanční úspory.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE