Devět výhod plastových oken, o kterých jste možná nevěděli

Devět výhod plastových oken, o kterých jste možná nevěděli

Stále váháte, zda máte vyměnit svá stará okna za plastová? Možná vám při rozhodování pomůže následující výčet výhod plastových oken.

1/ Tepelně-technické vlastnosti – téměř všechny výhody plastových oken se odrážejí od jejich tepelně-technických vlastností. Ty jsou ovlivněny stavební hloubkou okenního profilu, konstrukcí vnitřních komor, kvalitou těsnění, typem použitého skla, kvalitou kování a v neposlední řadě i kvalitní montáží.

2/ Úspora energie – s tepelně technickými vlastnosti souvisí i značná úspora energie, a to jak na vytápění místnosti, tak na její klimatizování. Plastová okna zabraňují úniku tepla z místnosti, což v zimním období podstatně snižuje náklady na vytápění. Naopak v letním období uživatelé ocení zabránění ohřevu místnosti z vnějšího prostředí, a tím snížení nákladů na klimatizaci. Úspora energie souvisí samozřejmě s kvalitou oken a typem použitého skla. Trojskla (případně dvojskla) značně snižují náklady na energie.

3/ Hluková izolace – plastová okna výrazně snižují hluk, který přichází z vnějšího prostředí. Jsou díky tomu ideálním pomocníkem v prostředí s vysokou hlučností a v městských bytech.

4/ Univerzálnost - plastová okna jsou vhodná pro všechny druhy staveb (rodinné a bytové domy, průmyslové objekty).

Údržba plastových oken je tak snadná, že ji zvládnou i Vaše děti

5/ Snadná údržba – z technického hlediska jsou plastová okna bezúdržbová. Ženy pak jistě ocení mytí plastových oken. Zatímco mytím starých oken dříve strávily řadu hodin, s plastovými okny je údržba jednoduchá a hlavně rychlá.

6/ Mnoho barevných odstínů – ačkoli má většina spotřebitelů spojena plastová okna s bílou barvou, je možné je pořídit v různých barevných odstínech. Přestože stále u zákazníků vedou bílá plastová okna, zvyšuje se i obliba dekorů dřeva, jako jsou například třešeň, buk nebo zlatý dub.

7/ Design – s barevností oken souvisí i jejich design. Stará okna je možné vyměnit za plastová i z designových důvodů. Vypadají dobře, opticky zvětšují a zesvětlují místnost. Volba barevných odstínů a různých tvarových možností pak celý efekt designu podtrhne.

8/ Recyklovatelnost – plastová okna jsou 100% recyklovatelná, šetří přírodní zdroje a při jejich výrobě je spotřebováno méně energie než při výrobě jiných typů oken. Ekologicky šetrná jsou i díky své životnosti a bezúdržbovosti, na rozdíl od ostatních typů oken.

9/ Životnost – v neposlední řadě spočívá výhoda plastových oken v jejich životnosti, ta se pohybuje kolem 50let. Kvalitní profily představují záruku dlouhé životnosti. Plastová okna si uživatel kupuje „na doživotí“, pokud je samozřejmě nebude chtít po nějaké době vyměnit z estetických důvodů, například za jiný barevný profil.

Plastová okna mají řadu výhod. Tou největší výhodou je úspora nákladů. Stará okna mají špatná těsnění a teplo uniká jak skly, tak kolem rámů. Výměnou starých oken za nová plastová je možné zabránit značným tepelným ztrátám. Také neplatí rozšířený názor, že se v místnostech s plastovými okny více tvoří plísně. Naopak plastová okna mají nejrůznější větrací systémy, které tvorbě plísní zabraňují, aniž by docházelo k tepelným ztrátám. Díky mikroventilaci jsou odváděny vodní páry z místnosti, a tím je zabráněno tvoření plísní.

I plastová okna mají svůj historický vývoj, který se odráží v jejich současných přednostech. První plastová okna se objevila před 60. lety v Německu. Od té doby prošla značným technologickým vývojem, díky kterému byly odstraňovány nedostatky, a plastová okna se tím stala kvalitní součástí našich domovů. Poměr cena/výkon je v případě plastových oken velmi pozitivní. Plastová okna přinášejí značné finanční úspory.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE