Jak utěsnit plastová okna

Jak utěsnit plastová okna

  • Publikováno: 17.5.2019
  • Kategorie: Okna

Pořídili jste si nová plastová okna a zdá se vám, že kolem nich táhne? Jak je to možné? Občas se lidem stává, že si nechají namontovat nová okna přes léto a v zimě zjistí, že jim kolem rámu některého z nových plastových oken profukuje studený vzduch. V létě si toho nevšimli, ale v zimě je to nepříjemné. V takovém případě je nejlepší zavolat firmě, která okna montovala, aby to přijela dát do pořádku. Pokud jste zruční kutilové, můžete si poměrně jednoduše utěsnit okna sami.

Když profukuje mezi rámem a zdí

První je potřeba zjistit, kde profukuje, kde konkrétně je problém. Někdy se může stát, že netěsní samotné okenní křídlo. Když jedete rukou kolem rámu, může se vám zdát, že fouká kolem rámu. Pokud však nejsou na omítce vidět praskliny nebo škvíry, pak by mělo být utěsnění kolem okna v pořádku. Pokud tam praskliny jsou, pak je potřeba proškrábnout omítku třeba šroubovákem, dát tam kousek polystyrenu a zatmelit akryl tmelem. Můžete použít i brusku, proříznout omítku těsně vedle rámu a pak tam dát těsnící pěnu. Pozvěte si zedníka, pro kterého je to maličkost. Dalším možným řešením je dokončit venkovní zateplení domu, které by mělo problém taktéž vyřešit.

Když profukuje mezi oknem a rámem

Jinou variantou je situace, kdy profukuje mezi oknem a rámem. Někdy je docela těžké rozpoznat, kudy přesně profukuje. V tomto případě by měl přijít odborník a vyřešit to nejlépe seřízením problémového plastového okna. Takový technik může například doprostřed okna namontovat ještě jeden pant (když je to nutné), aby se okno při zavírání pořádně dotáhlo. Ještě než pozvete technika, můžete vyzkoušet z venkovní strany okna vysilikonovat mezery mezi rámem a fasádou.

Faktem je, že nová plastová okna by měla perfektně těsnit. Když nastane problém, obvykle to má za vinu neodborná nebo jen odbytá montáž oken. Takže jestli jste si okna nemontovali sami, pak určitě zavolejte firmu, která vám okna montovala. Seriozní firma vám obratem pošle odborníka, který váš problém zdarma vyřeší. Když už je po záruční době, stejně jim zavolejte, určitě vám vyjdou vstříc, jen si budete muset za seřízení oken a případnou opravu několik set korun zaplatit. Ale stejně se to vyplatí, protože nechat si seřídit jednou za rok okna je rozumná investice, která prodlužuje životnost plastových oken.

Proto se nevyplatí kupovat nejlevnější plastová okna od neznámé firmy.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE