Dodatecná izolace balkónu a oken

Dodatečná izolace balkónu a oken

  • Publikováno: 26.8.2018
  • Kategorie: Okna

Jestliže vám uniká teplo kolem oken nebo přes okna, je to problém. Možností k řešení je hned několik. Můžete vyměnit ta stará za nová okna, můžete stará okna zasklít novým sklem nebo okna nechat a zaizolovat prostor kolem nich. V tomto článku se zaměříme na tuto poslední možnost. Když nechcete investovat do nových oken, musíte ta stará co nejlépe izolovat. To stejné platí i pro balkónové dveře nebo francouzská okna. Pojďme se podívat v čem dodatečná izolace kolem oken spočívá a jak izolovat balkon.

Izolace mezi rámem okna a zdí

Jestliže vám do domu profukuje kolem oken, pak je potřeba tuto mezeru uzavřít a tento tepelný most, kudy uniká spousta tepla, uzavřít. Máte-li kolem oken vydrolenou omítku, utěsnění nejspíše zvládnete sami. Jako těsnící materiál můžete použít vybrané tmely, izolační proužky, pěnu, fólie, lepící pásky nebo prefabrikované provazy. Pro dobrou izolaci oken nebo balkónu je důležité také vnější těsnění. Obecně platí, že vnější zateplení zdi by mělo přesahovat i na okenní nebo dveřní rámy.

Jak izolovat sklo

Nová plastová okna se vyrábějí s dvojsklem nebo dokonce trojsklem, takže tady není s izolací problém. Máte-li však stará okna jen s jedním sklem, můžete si nechat okno vyměnit nebo si nechat sklo polepit tepelně izolační fólií, která je velmi odolná a sníží tepelné ztráty o cca 50 %. Zlepšíte tak i zvukovou izolaci oken a vyřeší se problém s rosením oken. Tepelně izolační fólie není úplně levná záležitost, proto se o ní nejlépe poraďte s odborníky. Někdy se už vyplatí i nákup nového plastového okna.

Nepřesné doléhání křídla k rámu

Jestliže vám nedoléhá křídlo k rámu, je potřeba to změnit. Rám musí těsnit. K dodatečnému utěsnění se používá například silikonové těsnění, které se instaluje mezi rám a křídlo okna. Investice do nového těsnění je jen minimální, cca 50 korun na jedno okno. Výsledek je však výrazný a můžete tak problém vyřešit za pár stovek.

Vždy záleží na tom, v jakém stavu se vaše okna nacházejí. Jednoho dne stejně přijde čas, kdy budete pořizovat nová (nejspíše plastová) okna. Do té doby se dají nekvalitní okna řešit pomocí dodatečné izolace, kterou zvládne šikovný kutil sám. Budete-li potřebovat s dodatečnou izolací pomoci, navštivte kamennou prodejnu výrobce oken, kde vám určitě poradí, jak na to.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE