Nejrůznější tipy na mytí oken

Nejrůznější tipy na mytí oken

  • Publikováno: 8.3.2016
  • Kategorie: Plastová okna

Správně umýt okna je doslova umění. Každý je myje jinak a každý má zaručený recept, jak to udělat nejlépe. Asi se všichni ale shodneme na tom, že nejlepší způsob je ten, který nás naučila naše maminka nebo babička.

Ať již ale myjeme okna plastová nebo hliníková, vždy bychom měli dodržovat několik zásad:

  • Očistit okolí před mytím oken – očistíme garnýže a zeď kolem oken zbavíme prachu a pavučin

  • Umýt žaluzie, rolety, parapety a rámy oken

  • Pozor na bezpečnost – zabezpečíme snadný přístup k oknu, na výšky používáme pouze štafle nebo pevné židle, tedy nic u čeho hrozí prasknutí

  • Správné načasování – okna nikdy nemyjeme za sluníčka. Rychlé vypařování vody totiž vede k tomu, že na sklech zůstávají čmouhy. Od mytí oken upusťte i v případě, že je venku mráz. Teplota vzduchu by měla být alespoň 5 °C.

Co použít na mytí oken?

Nejvíce doporučované nástroje na mytí oken jsou rozmývák, stěrka a utěrka z mikrovlákna. Naše babičky ale tyto nástroje k dispozici neměly, přesto zvládaly umývat okna dokonale. Stačil jim obyčejný hadr, kterým okna umyly a noviny, kterými je doleštily.

Babské rady na mytí oken

Octová voda
Ocet je nenahraditelným pomocníkem v domácnosti nejen našich babiček. Je skvělým odmašťovačem a rychle si poradí i s drobnou plísní, která se může objevit v okolí okenních rámů. A pozor! Odpuzuje také mouchy!

Pokud tedy chcete okna zbavit nečistot a ještě je mít krásně lesklá, přidejte do teplé vody trochu octa. Podobného efektu lze dosáhnout přidáním soli do vody na mytí oken.

Vanilkový puding
Lidová kreativita nezná mezí, a tak někteří se naučili přidávat do vody na mytí oken vanilkový puding. Do přibližně 5 litrů vlažné vody stačí rozpustit prášek vanilkového pudingu, k němu přidat prostředek na nádobí a s takto vzniklým roztokem umýt okna. Okna budou nejen čistá, ale navíc krásně voňavá.

Alkohol
Někdo ho pije, někdo ho dává na okna. Ideální použití alkoholu při mytí oken je v kombinaci s octovou vodou. Do octové vody se přidají 3 lžíce alkoholu a okna budou dokonale čistá a lesklá. Alkohol je dobré přidávat zvláště za studeného počasí.

Další rady, které vám ulehčí neoblíbené mytí oken, naleznete v našem článku "8 rad, jak správně umýt okna".

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

    Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE