Velký přehled interiérových dveří

Velký přehled interiérových dveří

  • Publikováno: 26.7.2020
  • Kategorie: Dveře

Interiérové dveře se dají rozdělit podle různých kritérií. Můžeme je dělit podle způsobu otevírání na klasické otočné a posuvné. Podle umístění dveřního křídla do zárubně je můžeme dělit na falcové a bezfalcové.

Další dělení je možné podle materiálu, ze kterého jsou interiérové dveře vyrobeny. V tomto článku se však podíváme na jednotlivé typy interiérových dveří podle nejčastějších nabídek dodavatelů. Spojíme materiál, funkčnost a design. Vybíráme tyto základní typy interiérových dveří:

  • Rámové dveře. Dveřní křídlo rámových dveří se obvykle skládá z HDF profilů a každý rámový díl je zvlášť obalen laminátovým povrchem. Dveřní křídlo je sestaveno z nosného rámu a výplně. Díky precizní výrobě do sebe jednotlivé prvky dokonale pasují a spoje mezi nimi jsou perfektně skryté. Rámové dveře mohou být vyrobené i jako posuvné a to buď na zeď, nebo do pouzdra.

  • Deskové dveře. Klasické deskové dveře jsou nejrozšířenější interiérové dveře v ČR. Mohou být plné i prosklené. Výplň dveřních křídel tvoří mezirámová výplň voština, s příplatkem pak dutinková dřevotříska. Deskové dveře mohou být také posuvné. Použitý materiál pak může být fólie, lamino, dýha nebo sklo. Deskové dveře se hodí do bytů či kanceláří se střední a vysokou frekvenci pohybu.

Interiérové dveře - dětský pokoj

Materiál / provedení

  • Celoskleněné dveře. Tyto dveře se používají třeba do kuchyně, s matným sklem pak i do koupelny. I když je sklo velmi odolné, málokdy se používají v dětských pokojích (případně pro bezpečnost pouze horní 1/3 dveří). Výhodou i nevýhodou (záleží na úhlu pohledu) je fakt, že skleněné dveře propouštějí světlo.

  • Dveře laminát CPL. Odolné laminátové deskové dveře, které se hodí tam, kde se interiérové dveře používají velmi často. Luxusní vzhled, možnost různého prosklení i barevného provedení. Oblíbené jsou v dřevěném dekoru.

  • Dřevěný dekor. Deskové dveře jsou nejoblíbenější v dřevěném dekoru. Dávají pocit, že jsou vyrobeny z opravdového dřeva, přitom si zachovávají nejlepší vlastnosti lamina, dýhy a dalších materiálů. Časté dekory jsou například bříza, buk, dub, eben, ořech aj.

U všech interiérových dveře máte nejrůznější možnosti prosklení, široký výběr dekorů, i možnost nechat si interiérové dveře dodat jako posuvné na zeď nebo do pouzdra.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE