Design interiérových dveří vybírejte pečlivě

Design interiérových dveří vybírejte pečlivě

Interiérové dveře budete mít před očima každý den. Nejen při příchodu domů, jak je tomu u vstupních dveří, ale budete se na ně dívat doslova na každém kroku. I proto je zde výběr dost důležitý. A na výběr máte tisíce nejrůznějších barevných provedení, kombinací materiálů i typů. V tomto článku se podíváme, jaké typy interiérových dveří existují a ukážeme vám i pár vychytávek.

Prosklené interiérové dveře

Téměř v každé domácnosti se hodí mít některé interiérové dveře prosklené. V dané místnosti budete mít více světla, prosklení je elegantní a dům či byt tolik nerozděluje. Vyrábějí se celoskleněné dveře, ale nejoblíbenější je kombinace dveří s designovým prosklením.

Prosklené dveře - netradiční květy Prosklené dveře - pruhy
netradiční prosklení s motivem listů jeden design dveří - vícero variant

Posuvné interiérové dveře

Samozřejmě si můžete pořídit klasické dveře, ale chcete-li ušetřit místo, uvažujte o posuvných dveřích. Prostor kolem dveří tak můžete využít naplno. Hodí se hlavně v malých bytech a menších domech, kde žije více lidí a každý kousek místa se cení. Posuvné interiérové dveře se mohou zasouvat buď do pouzdra, které je umístěno ve stěně, nebo jen na stěnu do kolejnice.

Posuvné dveře Posuvné dveře Posuvné dveře
prosklené posuvné dveře tmavé posuvné dveře posuvné dveře s designem pruhů

Zajímavosti a vychytávky interiérových dveří

Interiérové dveře mohou mít různé vychytávky. Například v dětském pokoji můžete mít dveře s tabulí, na kterou si budou děti kreslit nebo si psát vzkazy. Další zajímavostí je pořídit si vstupní dveře, které budou mít zevnitř stejnou úpravu jako interiérové dveře. Vypadá to dost stylově.

Můžete si nechat s výběrem poradit, ale rozhodnutí bude na vás. Každý byt i dům je absolutní originál, který si budujete vy sami.
Pro výběr výrobce a dodavatele interiérových dveří se doporučuje najít českou firmu, která kromě webu provozuje také kamenné prodejny, abyste se mohli v klidu osobně domluvit, zeptat se a nechat si poradit.

Posuvné dveře bílé Interirérové dveře- dětský pokoj
bílé posuvné dveře dveře s částečným prosklením


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE