Výhody a nevýhody prosklených interiérových dveříVýhody a nevýhody prosklených interiérových dveří

Uvažujete o koupi nových interiérových dveří? Jestliže máte doma dřevěné dveře, možná je čas na změnu. Prosklené dveře mají totiž spíše výhody než nevýhody. Ale to samozřejmě záleží na tom, co od svých interiérových dveří očekáváte. Dveře na toaletu si možná necháte raději klasické, zato z chodby do obývacího pokoje by mohly být dveře prosklené. Co myslíte? Na výběr máte ze spousty typů prosklení – celoskleněné, s neprůhledným sklem i jen s malými skleněnými dekorativními díly.

Prosklené dveře prosvětlí váš dům

Největší výhodou a nejčastějším důvodem, proč si lidé prosklené dveře do domácnosti pořizují, je skutečnost, že prosvětlí prostory vašeho domu, bytu či kanceláře. To je velmi příjemné v pracovně, v kuchyni, v obývacím pokoji či v jídelně. Naopak v ložnici, v koupelně či na toaletě byste asi rádi soukromí a spíše méně světla. Záleží na prioritách každého.

Vlastnosti prosklených dveří

Podívejme se na další vlastnosti prosklených dveří:

  • Soukromí. Lidé si často myslí, že s prosklenými dveřmi automaticky přichází ztráta soukromí. Nemusí to být pravda. Vyrábějí se totiž prosklené dveře s neprůhlednými mléčnými skly, s kouřovými skly nebo alespoň s takovými skly, přes které lze vidět jen rozmazané obrysy.
  • Světlo. Faktem je, že prosklené dveře propouštějí světlo. To může být i nevýhoda, když vám spí v dětském pokoji děti a světlo z chodby je ruší. Na druhou stranu budete mít zase prosvětlenější prostory.
  • Hluk. Prosklené interiérové dveře mají podobné protihlukové vlastnosti jako klasické dveře, příliš si v tomto ohledu nepohoršíte.
  • Nádech luxusu. Prosklené interiérové dveře v zajímavém provedení dodají vašemu domu či kanceláři nádech luxusu.
  • Křehkost dveří. Mohlo by se zdát, že sklo je velmi křehké. U prosklených dveří se však používá velmi tvrdé sklo, které má do křehkosti daleko.


Prosklené interiérové dveře jsou určitě zajímavá varianta ke zvážení. Nemusíte je dávat mezi všechny místnosti, ale někam se vám určitě budou hodit. Vyberte si jednoduchý a moderní design z široké nabídky, kterou vám výrobci nabízejí.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE