Hliniková okna se nejlépe hodí do komerčích budovHliníková okna se nejlépe hodí do komerčních budov

Hliníková okna jsou velmi praktická, odolná a vypadají báječně. Oproti plastovým oknům, která jsou také kvalitní, však mají jednu nevýhodu, jejich pořizovací cena je výrazně vyšší. Přesto se stále častěji používají hlavně do komerčních či administrativních budov. Hliníková okna se nejčastěji montují do obchodů, kancelářských budov, škol, átrií či reprezentativních místností. Jejich jasný a elegantní design je do takových míst předurčuje.

Pojďme se podívat, proč se hliníková okna v komerčních a administrativních budovách tak často používají:

  • odolnost – díky své extrémní odolnosti se hodí i do těch nejnáročnějších povětrnostních podmínek
  • design – čistý a jasný design, který nemá chybu a dodává stavbě nádech luxusu
  • velké prosklené plochy – hliníková okna jsou lehká, stabilní, konstrukčně přesná a tím pádem i ideální pro tvorbu velkých prosklených ploch
  • dlouhá životnost – v neposlední řadě při rozhodování o volbě oken hraje roli materiál, hliníková okna mají bezesporu nejdelší životnost


Hliníková okna (ale i hliníkové vchodové dveře) jsou do komerčních budov jako dělaná. Bez problémů zvládnou i náročné podmínky, nevadí jim, že se často otevírají a zavírají, působí stabilně a elegantně a vydrží vám „navěky“.

Hliníková okna i pro moderní rodinné domy

Faktem je, že hliníková okna mají kromě skvělých vlastností i nadčasový moderní design, který se nehodí do každého rodinného domu. Když budete rekonstruovat starou roubenku, asi po hliníkových oknech nesáhnete. Přesto se hliníková okna používají stále častěji také u rodinných domů. Hlavně u novostaveb, ale také u rekonstrukcí, kdy majitel chce, aby dům vypadal nově a moderně. Dalším důvodem je samozřejmě extrémně dlouhá životnost, bezúdržbovost a celkově vysoká kvalita hliníkových oken.

Když shrneme všechny vlastnosti hliníkových oken, najdeme jen jednu jejich relativní nevýhodu. Všechny kladné vlastnosti a kvality těchto oken se odrážejí v jejich pořizovací ceně, která je o dost vyšší než u oken plastových. Záleží na vás, jestli chcete do oken investovat více či méně, ale ani u kvalitních plastových oken neprohloupíte.

 

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE