Proč jsou plastové vchodové dveře lepší než dveře z masivuProč jsou plastové vchodové dveře lepší než dveře z masivu

Vchodové dveře jsou velmi důležité. Jedná-li se o vchodové dveře například do panelového domu, administrativní budovy, školy či komerční budovy, nejčastěji se volí hliníkové vstupní dveře. U rodinných domů zase suverénně převládají plastové vchodové dveře. Dřevěné dveře z masivu jsou naopak na ústupu. V tomto článku se podíváme na důvody, proč si drtivá většina majitelů rodinných domů pořizuje právě plastové vchodové dveře.

Plastové dveře jsou spolehlivé, odolné a levné

V minulém století začal plastový boom, který lidem přerostl přes hlavu. Z nekvalitního plastu se vyrábělo všechno možné včetně nábytku a dekorací do interiéru. Dnes už se situace změnila. Lidé se chovají ekologičtěji a nechtějí se obklopovat neestetickým plastem, ale raději přírodními materiály. Například u nábytku je to logické, ale u vstupních dveří je opačný trend. Obecně totiž platí, že plastové dveře jsou odolnější, stabilnější a také levnější. Navíc se vyrábějí v takové kvalitě a v tolika různých provedeních, že si určitě vyberete takové, které se vám budou líbit.

Vchodové dveře z masivu jsou na ústupu

Hlavní výhoda a také důvod, proč si pořídit dveře z masivu, je fakt, že se jedná o přírodní materiál. Tím ale výhody končí. Dveře z masivu jsou drahé, dřevo je živé a stále trošku pracuje. Dřevo je také měkké a snáze se poškodí, poškrábe a jinak znehodnotí. Kdybyste si pořídili dveře například ze santalového či mahagonového dřeva, budete mít dveře nádherné a tvrdé, ale zase se nedoplatíte. U vchodových dveří je nejvýraznější nevýhodou dveří z masivu fakt, že na ně negativně působí povětrnostní podmínky. Nemají rády vlhkost ani prudké slunce. Navíc jsou náročné na údržbu, mají menší tvarovou i barevnou stálost.

Díky všem výše uvedeným vlastnostem se od použití masivu na dveře upouští, přednost mají jednoznačně levnější plastové dveře, které mají výborné vlastnosti. Kromě ceny je to dlouhá životnost, minimální údržba, velký výběr nejrůznějších provedení včetně prosklení, výborné tepelně i zvukově izolační vlastnosti a jiné.

Sháníte-li vchodové dveře, porozhlédněte se po plastových či hliníkových. Nabídka je opravdu široká a cena vchodových plastových dveří je příznivá.

cena vchodových plastových dveří

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE