Prosklené nebo neprosklené vchodové dveře?

Prosklené nebo neprosklené vchodové dveře?

  • Publikováno: 11.3.2018
  • Kategorie: Dveře

Vchodové dveře by měly být hlavně pevné, odolné a elegantní. Na výběr máte stovky nejrůznějších typů dveří, plastové, hliníkové, kombinace různých materiálů. Můžete si vybírat nejrůznější vzory, barevná provedení apod. Velmi důležité je také zvolit, jestli chcete mít vstupní dveře částečně prosklené. To záleží hlavně na poloze vašeho domu a na tom, co preferujete. Prosklené vchodové dveře mohou být totiž velmi elegantní, ale na druhou stranu působí zranitelněji. Jaké dveře zvolíte vy?

Typy a výhody prosklení

Dveře mohou být prosklené různě. Někdy je prosklená třeba horní polovina dveří, jindy jen menší části dveří, kdy sklo je zajímavě vzorované nebo může v případě vitráže tvořit obrazce a vzory. Prosklení má obecně dvě základní funkce:

  • Elegantní design. Díky prosklení jsou vchodové dveře zajímavější a originálnější. Za pomocí skla se dají vytvořit nejrůznější tvary a v kombinaci s dalšími materiály je dosaženo elegantního designu.

  • Prosvětlení předsíně. Přirozené světlo je vždy příjemnější než umělé světlo lamp. Díky prosklení se vám tak do předsíně nebo chodby dostane i při zavřených vchodových dveřích sluneční světlo a chodba tak nebude tak tmavá.

Prosklené dveře jsou stejně bezpečné

Vchodové dveře s prosklením na první pohled vypadají, že se přes ně dostanou zloději snáze. Není to však tak jednoznačné. Při dnešním výběru moderních dvojskel či trojskel není tak jednoduché sklo rozbít, jak se dělo u jednoduchého skla v dřívějších dobách.
V případě vyšších požadavků na bezpečnost lze samozřejmě použít i speciální bezpečnostní skla. O přesných parametrech prosklených vchodových dveří se poraďte ideálně přímo s výrobcem.

Plast, hliník a sklo

Když si budete vybírat vchodové dveře, skončíte nakonec u tří hlavních materiálů – plast, hliník a sklo. Plastové vchodové dveře jsou levnější, hliníkové vstupní dveře zase odolnější a dražší. Prosklení bývá u obou typů, takže je jen na vás, jaký konkrétní model vchodových dveří si vyberete. Ať už to bude s prosklením nebo bez prosklení, určitě nakupujte u takových prodejců, kteří provozují i kamenné prodejny a ne pouze internetový obchod. V prodejně vám osobně poradí, a v nejhorším máte i místo, kam jít dveře reklamovat.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE