Zasklení balkońu změní váš byt

Zasklení balkónu změní váš byt

Bydlíte v panelovém domě a máte balkón nebo lodžii? Když si balkón necháte zasklít, získáte spoustu výhod a váš byt se změní k lepšímu. Hlavní změnou je skutečnost, že se vám zvětší obytný prostor, zasklený balkón nebo lodžii totiž můžete využívat po celý rok. Když si můžete sednout na balkón i v deštivých dnech nebo dokonce v zimě, je to příjemný pocit. Zasklení balkónu má navíc řadu dalších výhod a důvodů, proč si nechat balkón zasklít je opravdu celá řada. Nejedná se přitom ani o přehnaně drahou investici - podívejte se na orientační ceny zasklení balkonu.

Sníží se prašnost, ušetří se energie

Zasklení balkónu sníží prašnost v pokoji, ze kterého balkón vychází, až o 90 %. Navíc ušetříte energii za vytápění, protože teplo neuniká z bytu tak snadno. Uvádí se, že byste měli ušetřit okolo 30 % tepelné energie. Zasklený balkón nebo lodžie přináší i lepší ochranu proti zlodějům, snižuje hluk z ulice a hlavně vám dává obytný prostor navíc. Nemusíte tak mít z balkónu jen skladiště, můžete si tam vytvořit příjemné posezení nebo tam dát pohovku na čtení.

Je potřeba větrat

Nově zasklený balkón bude mít najednou jiné mikroklima. Je velmi důležité i v tomto prostoru pravidelně větrat. Odvětrávání je sice částečně řešeno již v rámci zasklení, ale to vás nezbavuje nutnosti zajistit potřebnou výměnu vzduchu (tzv. křížové větrání neboli proudění vzduchu), a to především v horkých letních dnech. Bez větrání je v zaskleném balkóně prostředí jako ve skleníku. Bez dostatečného větrání hrozí kondenzace vody na sklech a následný vznik nepříjemných plísní.

Systémy zasklení balkónu

Existují v podstatě dva způsoby, jak balkóny zasklívat – rámový a bezrámový systém. Rámový systém je nejčastěji tvořen hliníkovými rámy, vodícími kolejnicemi a uzavřenými lištami. Samotné sklo má tloušťku 4–6 mm nebo je použito izolační dvojsklo. Bezrámový systém většinou obsahuje vodící hliníkové profily a čiré izolační sklo o tloušťce cca 6 mm. To je zasazené do plastových dílců, které zajišťují pohyb ve vodících lištách.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE