Zasklení balkońu změní váš byt

Zasklení balkónu změní váš byt

Bydlíte v panelovém domě a máte balkón nebo lodžii? Když si balkón necháte zasklít, získáte spoustu výhod a váš byt se změní k lepšímu. Hlavní změnou je skutečnost, že se vám zvětší obytný prostor, zasklený balkón nebo lodžii totiž můžete využívat po celý rok. Když si můžete sednout na balkón i v deštivých dnech nebo dokonce v zimě, je to příjemný pocit. Zasklení balkónu má navíc řadu dalších výhod a důvodů, proč si nechat balkón zasklít je opravdu celá řada. Nejedná se přitom ani o přehnaně drahou investici - podívejte se na orientační ceny zasklení balkonu.

Sníží se prašnost, ušetří se energie

Zasklení balkónu sníží prašnost v pokoji, ze kterého balkón vychází, až o 90 %. Navíc ušetříte energii za vytápění, protože teplo neuniká z bytu tak snadno. Uvádí se, že byste měli ušetřit okolo 30 % tepelné energie. Zasklený balkón nebo lodžie přináší i lepší ochranu proti zlodějům, snižuje hluk z ulice a hlavně vám dává obytný prostor navíc. Nemusíte tak mít z balkónu jen skladiště, můžete si tam vytvořit příjemné posezení nebo tam dát pohovku na čtení.

Je potřeba větrat

Nově zasklený balkón bude mít najednou jiné mikroklima. Je velmi důležité i v tomto prostoru pravidelně větrat. Odvětrávání je sice částečně řešeno již v rámci zasklení, ale to vás nezbavuje nutnosti zajistit potřebnou výměnu vzduchu (tzv. křížové větrání neboli proudění vzduchu), a to především v horkých letních dnech. Bez větrání je v zaskleném balkóně prostředí jako ve skleníku. Bez dostatečného větrání hrozí kondenzace vody na sklech a následný vznik nepříjemných plísní.

Systémy zasklení balkónu

Existují v podstatě dva způsoby, jak balkóny zasklívat – rámový a bezrámový systém. Rámový systém je nejčastěji tvořen hliníkovými rámy, vodícími kolejnicemi a uzavřenými lištami. Samotné sklo má tloušťku 4–6 mm nebo je použito izolační dvojsklo. Bezrámový systém většinou obsahuje vodící hliníkové profily a čiré izolační sklo o tloušťce cca 6 mm. To je zasazené do plastových dílců, které zajišťují pohyb ve vodících lištách.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE