Zasklený balkón jako protihluková bariéraZasklený balkón jako protihluková bariéra

Bydlíte ve městě, na rušné ulici, v blízkosti tramvají či dokonce vlaku? Ruší vás v noci nebo i přes den křik a hluk z ulice? Nebo jen chcete mít doma soukromí a klid? Každý z nás by chtěl mít doma ticho a pocit bezpečí. Proto je vítán každý detail a doplněk, který náš byt odhluční. Venkovní žaluzie, silná skla na oknech, dobré těsnění vchodových dveří i oken, rolety nebo zasklený balkón. Právě zasklení balkónu funguje výborně jako účinná protihluková bariéra.

Zasklení balkónu byt výrazně odhluční

Je to logické, ale budete překvapení, jak výrazné odhlučnění je. Budete-li mít zasklenou lodžii zavřenou, pokoj ze kterého balkón či lodžie vede bude perfektně odhlučněn. A tím částečně i celý byt. Uvidíte, že rozdíl pocítíte okamžitě. V kombinaci s venkovními žaluziemi nebo roletami se vám podaří zajistit si doma vytoužený klid a oddělit svůj domov od venkovního ruchu. Zasklení balkónu přitom není závratně nákladné, zvýší hodnotu vašeho bytu a navíc získáte celoročně využitelný prostor, který prakticky rozšíří váš malý panelákový byt.

Podívejte se na orientační ceny zasklení balkonu a posuďte sami.

Nejen proti hluku, i proti zlodějům

Necháte-li si zasklít balkón (lodžii) získáte místo dosavadního skladiště či mini zahrádky obyvatelný prostor, kde si můžete umístit jednoduché posezení či pohodlnou pohovku. Zasklení má však ještě jednu výhodu. Bezpečnost. Zasklený balkón či lodžie totiž téměř jistě odradí potencionální zloděje od pokusu vniknout do vašeho bytu balkónem. Statistiky přitom říkají, že až třetina všech vniknutí proběhne právě přes balkón. Nejde tedy jen o zvětšení bytu, tepelnou a protihlukovou izolaci, ale také o zvýšení bezpečnosti vašeho bytu.

Každý decibel dolů je dobrý

Vraťme se k odhlučnění balkónu. Na první pohled se může zdát, že je to až druhořadá výhoda. To samozřejmě záleží na konkrétní poloze bytu. Přesto je téměř vždy snížení hlučnosti žádané. Vaše děti budou lépe spát, starší lidé zase lépe usínat. Nemusíte si pouštět televizi zbytečně nahlas a ničit si sluch. Můžete doma v klidu odpočívat či meditovat. A hlavně se tam budete cítit mnohem lépe – opravdu jako ve svém pohodlném domě!

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE