Na co se zaměřit před nákupem okenNa co se zaměřit před nákupem oken


Nákup nových oken by v žádném případě neměl být unáhleným rozhodnutím. Přece jen pořízení oken je rozhodnutím na celý váš život, které ovlivní i to, jak vám okna budou sloužit a kolik peněz vám do budoucna ušetří. Vašemu nákupu by proto měl předcházet pečlivý výběr. Přečtěte si, co byste v žádném případě neměli opomenout při vašem rozhodování.

Výběr vhodné firmy

Alfou a omegou vašeho výběru je volba firmy, která vám okna dodá. Dávejte přednost firmám, které mají na českém trhu dlouhou historii a které disponují certifikáty kvality. Zarazit by vás mělo, pokud firma neposkytuje kompletní služby a nabídka jejích produktů je omezená. Dobrá firma by vám měla být i schopna poradit s jakýmkoliv technickým dotazem, včetně otázek ohledně stavebního povolení.

Cena plastových oken

Cena oken by pro vás neměla být tím hlavním kritériem, přestože výrazně ovlivní vaše rozhodnutí. Okna patří mezi produkty, na kterých se nevyplatí šetřit, protože pouze kvalitní okna vám zaručí úsporu nákladů. Vždy dbejte na co nejlepší poměr ceny a kvality. Ne vždy platí, že nejdražší okna jsou ta nejkvalitnější, stejně tak nemusí platit, že levná plastová okna jsou nekvalitní. Sledujte na internetu slevové akce na kvalitní okna, které výrazně zlevní jejich pořízení.  V současnosti se můžete setkat s velkým množstvím podzimních slev.

Stavební povolení

V některých případech budete potřebovat k výměně oken stavební povolení. O to budete žádat stavební úřad ve chvíli, kdy zamýšlíte větší úpravy, které mění ráz oken, a tím dojde ke změně vzhledu stavby. Typickým příkladem je změna rozměrů oken, například když měníte klasické okno za okno francouzské. Stavební povolení ale potřebujete i v případech, kdy měníte členění oken.

Volba profilů a skel

Pečlivě vybírejte parametry nových oken (profily a skla). U profilů si budete vybírat mezi 5-ti a 6-ti komorovými systémy. Hlavními kritérii při volbě profilu je stavební hloubka a koeficient prostupu tepla.

U skel budete mít na výběr mezi dvojskly a trojskly, které se liší izolačními vlastnostmi. Lepší izolační vlastnosti mají trojskla, pro která se používá označení thermo-skla. Trojskla proto více zamezují únikům tepla z budovy. Na druhou stranu dvojskla nabízejí větší propustnost slunečního záření, a tím i do místnosti proniká více tepla.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE