Zima je za dveřmi – ať tam také zůstane

… jaké vchodové dveře si pořídit.

Vchodové dveře do domu jsou jedním ze základních prvků, který uvidíte každý den. Hlavní vchodové dveře jsou důležité hned z několika pohledů. Měly by totiž splňovat několik podmínek:

  • Dveře musí být bezpečné. Podle statistik probíhá 50 % vloupání do objektu přes hlavní vchodové dveře, proto je vhodné vybrat si vchodové dveře s vysokým bezpečnostními prvky.
  • Dveře by měly dobře vypadat. Vchodové dveře jsou také vizitkou majitele. Určitě se budete při jejich výběru dívat na jejich estetický vzhled.
  • Dveře musí dobře izolovat. V neposlední řadě by měly mít vstupní dveře co nejlepší tepelně izolační vlastnosti a také zvukově izolační vlastnosti.

Ať vchodové dveře dobře izolují

Abyste si domů nepustili v zimě chlad, musí vaše okna i vstupní dveře dobře izolovat. Nejen že ušetříte za vytápění, ale dobrou izolací získáte hned 2 výhody – tepelnou izolaci a protihlukovou bariéru. Obě spolu souvisí. Eliminujete tak nepříjemný hluk z ulice a zároveň budete mít příjemně teplo.

Vchodové dveře si můžete pořídit také dvoukřídlé či výrazně prosklené, najděte si spolehlivého výrobce, který ideálně provozuje i kamenné prodejny, poraďte se a vyberte si ze spousty variant.

Vstupní dveře – různé materiály

Vchodové dveře se samozřejmě vyrábějí z různých materiálů a jejich kombinací. Každý materiál a typ dveří má své výhody a nevýhody, obecně se nejčastěji používají plastové vchodové dveře a hliníkové vchodové dveře.

Plastové vstupní dveře jsou levná varianta s dlouhou životností i spolehlivými bezpečnostními parametry. Dají se kombinovat s částečným prosklením a na trhu si můžete vybrat opravdu z široké nabídky rozličných provedení. Plastové dveře obecně mají jen minimální nároky na jejich údržbu.

Hliníkové vstupní dveře jsou dražší, ale zase odolnější proti mechanickému poškození, jsou velmi pevné a odolné proti povětrnostním vlivům. Mají moderní a elegantní vzhled a často se kombinují s prosklením.

Nechte zimu za dveřmi a pořiďte si nové vchodové dveře...

Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE