Časté mýty o plastových oknechČasté mýty o plastových oknech

Plastová okna jsou v posledním desetiletí suverénně nejpoužívanější. O některých jejich vlastnostech nikdo nepochybuje. Mají například perfektní tepelně izolační a zvukově izolační vlastnosti. Jsou relativně levná. Na druhou stranu také mezi lidmi koluje spousta mýtů i úplně nesmyslných dezinformací. Podívejme se tedy na časté mýty, které se v souvislosti s plastovými okny vyskytují:

  • Nevypadají moc dobře. Představa, že plastová okna musí být bílá a na první pohled vypadají jako šunt, je mylná. V dnešní době si můžete vybrat v podstatě jakoukoliv barvu, dekor různých typů dřeva, dokonce i plastové profily s různými barvami z vnější i vnitřní strany.
  • Dlouho nevydrží. Další nesmysl. Plastová okna mají běžnou životnost minimálně 30 let, ale spíše se jedná o minimální životnost. Ta reálná je ještě výrazně delší.
  • Jsou levná a nekvalitní. Plastová okna jsou levnější než hliníková i dřevěná, ale rozhodně nejsou nekvalitní. V dnešní době se již vyrábějí vysoce kvalitní plastové profily, dokonce i přímo v České republice.
  • Přitahují plísně. Plastová okna sama o sobě plísně nepřitahují. Plísně vznikají tam, kde se nevětrá, případně tam, kde jsou okna špatně namontovaná, nebo když má okno nedostatečné tepelně izolační vlastnosti a dochází tak k nepříjemné kondenzaci vlhkosti.
  • Údržba je složitá a problematická. Údržba oken obecně se nesmí zanedbávat. Jedná se však spíše o kování než o profily. Plastové profily jsou prakticky bezúdržbové, stejně jako hliníkové. Stačí je občas umýt od běžných nečistot. Nejnáročnější je určitě údržba dřevěných oken.
  • Prodejci bývají neseriózní. Plastová okna prodávají nejrůznější lidé. Mohou vozit nekvalitní profily, ale výběr prodejce je vždy na vás. Určitě zvolte osvědčenou firmu s referencemi, která kromě internetových stránek provozuje také kamenné prodejny.


Určitě bychom našli ještě další mýty. Vybíráte-li nová okna, je potřeba zvážit výhody a nevýhody jednotlivých materiálů vzhledem k tomu, kde chcete okna používat. Nejkvalitnější a nejdražší jsou okna hliníková, nejvýhodnější asi okna plastová. Dřevěná okna jsou lehce problematická, ale zase víte, že jsou vyrobena z přírodního materiálu. Jde-li vám ale hlavně o vzhled, hliníková i plastová okna můžete mít v dekoru dřeva, takže na první pohled ani není vidět, že nejsou dřevěná.

Přejeme správnou volbu!

Autor: Svět oken   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE