Časté mýty o plastových oknechČasté mýty o plastových oknech

Plastová okna jsou v posledním desetiletí suverénně nejpoužívanější. O některých jejich vlastnostech nikdo nepochybuje. Mají například perfektní tepelně izolační a zvukově izolační vlastnosti. Jsou relativně levná. Na druhou stranu také mezi lidmi koluje spousta mýtů i úplně nesmyslných dezinformací. Podívejme se tedy na časté mýty, které se v souvislosti s plastovými okny vyskytují:

  • Nevypadají moc dobře. Představa, že plastová okna musí být bílá a na první pohled vypadají jako šunt, je mylná. V dnešní době si můžete vybrat v podstatě jakoukoliv barvu, dekor různých typů dřeva, dokonce i plastové profily s různými barvami z vnější i vnitřní strany.
  • Dlouho nevydrží. Další nesmysl. Plastová okna mají běžnou životnost minimálně 30 let, ale spíše se jedná o minimální životnost. Ta reálná je ještě výrazně delší.
  • Jsou levná a nekvalitní. Plastová okna jsou levnější než hliníková i dřevěná, ale rozhodně nejsou nekvalitní. V dnešní době se již vyrábějí vysoce kvalitní plastové profily, dokonce i přímo v České republice.
  • Přitahují plísně. Plastová okna sama o sobě plísně nepřitahují. Plísně vznikají tam, kde se nevětrá, případně tam, kde jsou okna špatně namontovaná, nebo když má okno nedostatečné tepelně izolační vlastnosti a dochází tak k nepříjemné kondenzaci vlhkosti.
  • Údržba je složitá a problematická. Údržba oken obecně se nesmí zanedbávat. Jedná se však spíše o kování než o profily. Plastové profily jsou prakticky bezúdržbové, stejně jako hliníkové. Stačí je občas umýt od běžných nečistot. Nejnáročnější je určitě údržba dřevěných oken.
  • Prodejci bývají neseriózní. Plastová okna prodávají nejrůznější lidé. Mohou vozit nekvalitní profily, ale výběr prodejce je vždy na vás. Určitě zvolte osvědčenou firmu s referencemi, která kromě internetových stránek provozuje také kamenné prodejny.


Určitě bychom našli ještě další mýty. Vybíráte-li nová okna, je potřeba zvážit výhody a nevýhody jednotlivých materiálů vzhledem k tomu, kde chcete okna používat. Nejkvalitnější a nejdražší jsou okna hliníková, nejvýhodnější asi okna plastová. Dřevěná okna jsou lehce problematická, ale zase víte, že jsou vyrobena z přírodního materiálu. Jde-li vám ale hlavně o vzhled, hliníková i plastová okna můžete mít v dekoru dřeva, takže na první pohled ani není vidět, že nejsou dřevěná.

Přejeme správnou volbu!

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE