Rolety i žaluzie mají uplatnění i po létě

Rolety i žaluzie mají uplatnění i po skončení léta

  • Publikováno: 20.6.2018
  • Kategorie: Stínící technika

Léto je teprve na svém začátku a pokud uvažujete o pořízení stínící techniky, možná vás napadá, že je to jen krátká sezónní záležitost. Ale funkčnost venkovních rolet a žaluzií nekončí se závěrem léta, naopak, využijete je celoročně. Kromě toho, že díky nim můžete zastínit interiér před silným sluncem nebo můžete sluneční paprsky regulovat (žaluzie), mají venkovní rolety a žaluzie spoustu dalších vlastností. A tyto další funkce budete využívat po celý rok. V tomto krátkém článku se blíže podíváme právě na druhotné funkce venkovních žaluzií a rolet, které jsou nakonec stejně důležité jako stínění.

Rolety a žaluzie proti hluku a jako ochrana soukromí

První důležitou vlastností rolet i žaluzií je skutečnost, že váš dům odhluční. Jednoduše tlumí zvuky zvenčí, což oceníte hlavně v ložnici nebo dětském pokoji. Tato zvuková izolace se hodí, když bydlíte v blízkosti cesty nebo dokonce železnice nebo třeba dětského hřiště. Když si rolety zatáhnete, částečně omezíte hluk a stoprocentně si zajistíte soukromí. Přes rolety ani zatáhnuté žaluzie k vám nebude vidět a vy budete mít doma klid. To je samozřejmě moc příjemné.

Rolety a žaluzie jako tepelná izolace

Rolety i žaluzie mají i další příjemnou vlastnost. V létě nepustí dovnitř horko a v zimě zase pomáhají izolovat od chladu. Pomáhají s celkovým zateplením domu a ve výsledku díky nim ušetříte peníze za vytápění. I když se to nezdá, nejvíce tepla uchází právě přes okna, stejně tak přes ně přichází nepříjemný chlad. Když budete zatahovat rolety a žaluzie, zvýšíte tak tepelnou izolaci svého domu.

Rolety a žaluzie jako bezpečnostní i designový prvek

Další neméně významnou funkcí venkovních rolet a žaluzií je ochrana domu. Je jasné, že přes zatažené rolety se zloději jen tak nedostanou a ani to většinou nezkoušejí. Žaluzie i rolety mohou také váš dům ozvláštnit a propůjčit mu elegantní vzhled. Vyrábějí se v nejrůznějším barevném provedení a vy je můžete celkem jednoduše sladit s fasádou, s garážovými vraty i s vchodovými dveřmi.

Každopádně platí, že venkovní rolety a žaluzie nejsou užitečné jen v letním období. Když si je pořídíte, budete je využívat po celý rok. A to nejen na stínění, ale i ze spousty dalších důvodů.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE