Delší spánek, ticho a soukromí vám zajistí stínící technikaDelší spánek, ticho a soukromí vám zajistí stínící technika

Ať už bydlíte kdekoliv, v rodinném domě nebo v bytě, musíte nějak řešit zastínění oken. V posledních letech patří mezi nejpoužívanější stínící techniku rolety či venkovní žaluzie. Obě varianty mají své přednosti, ale jejich účel je společný. Mají zajistit regulaci venkovního světla (a kompletní zastínění), odhlučnění a soukromí. Existují i další typy stínící techniky, ale obecně platí, se dá stínící technika jednoduše rozdělit na dvě skupiny – vnitřní a venkovní stínící technika. Podívejme se, jaké typy se prodávají a jaké mají výhody.

Vnitřní stínící technika

Do této skupiny patří horizontální hliníkové žaluzie, vertikální žaluzie, textilní rolety či bambusové roletky. Všechny tyto varianty vám zastíní interiér, ale nechrání dostatečně proti přehřátí interiéru v létě. Zadržují totiž sluneční paprsky až uvnitř. Přesto mají své kouzlo, můžete s nimi regulovat světlo v místnosti a dodat svému interiéru moderní a zajímavý design. Vybrat si můžete z široké nabídky barevných provedení a materiálů lamel. Pro delší spánek a soukromí jsou dostatečné.

Pokud potřebujete s výběrem žaluzií poradit, přečtěte si náš článek: Žaluzie do plastových oken

Venkovní stínící technika

Chcete-li dosáhnout úplného zatemnění, maximálního soukromí a zároveň eliminovat horko a ruch z ulice, pořiďte si venkovní stínící techniku. Patří sem venkovní žaluzie, venkovní hliníkové rolety, ale také markýzy, které se používají spíše na balkónech a terasách. Opět si můžete vybrat barevné provedení tak, aby ladilo s fasádou domu. Velkým bonusem venkovních rolet a žaluzií je jejich další vlastnost – fungují také jako bezpečnostní prvek. Kromě dveří tak bude zabráněno vniknutí do vašeho domu také skrze okna.

Kde nakoupit stínící techniku

Tak jako pro jiné podobné zboží se obecně doporučuje nakupovat u osvědčených prodejců, kteří mají kromě internetového e-shopu také kamennou prodejnu. Můžete se tak osobně poradit, vybrat si z široké nabídky, zajistit si pravidelný servis nebo v případě komplikací vyžadovat reklamaci. Zjistěte si, ve kterém nejbližším městečku najdete prodejnu, a udělejte si čas na její návštěvu. Osobní kontakt nic nenahradí.

Přejeme vám správný výběr stínící techniky!

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE