zatažené venkovní rolety

Zatažené venkovní rolety snižují náklady na vytápění

  • Publikováno: 18.12.2017
  • Kategorie: Stínící technika


Venkovní rolety mají mnoho funkcí. Kromě toho, že vám zajistí soukromí, chrání před hlukem a nepustí dovnitř sluneční paprsky, mají další důležitou vlastnost – snižují náklady na vytápění. Když rolety v zimě zatáhnete, u domu, který má velká okna, můžete dosáhnout úspory nákladů na vytápění. A to už je docela významné číslo. Navíc v poslední době, kdy jsou moderní velkoformátová okna a celkově hodně prosklené domy.

Jak pomáhají zatažené venkovní rolety v noci

Na noc je určitě výhodné venkovní rolety zatáhnout, obzvášť ve městech, kde je nepříjemný světelný smog. Zatažené rolety vás tedy chrání proti rušivému světlu, ale také proti hluku, což oceníte hlavně v ložnici a dětském pokoji. Kvalitní venkovní rolety sníží hlučnost, kterou vnímáte z ulice až o polovinu. V místech, kde není v noci extra bezpečno, vám zatažené rolety dodají pocit klidu. Spolehlivě totiž odrazují zloděje, protože je to překážka navíc.

 

Jak funguje jejich tepelná izolace

Vraťme se ale k tepelně izolačním vlastnostem, se kterými jsme začali. Když je venku chladno a vy rolety zatáhnete, jejich tepelná izolace funguje následovně. Po zatažení se mezi roletou a oknem vytvoří tzv. vzduchový polštář, který funguje jako další izolační vrstva. Tato vrstva zabraňuje úniku tepla z pokoje, ve kterém se okno nachází. To pomáhá nejvýrazněji právě u velkých oken a u místností, které mají více prosklených ploch. Záleží také na tom, jak kvalitní venkovní rolety si pořídíte.

Co se týče ovládání rolet, nejvýhodnější je, když využijete automatické systémy s čidly, které rolety samy ovládají. Tak ušetříte nejvíce tepla. Na druhou stranu ale není problém rolety ovládat podle svého, jak si vzpomenete. Když jdete do práce nebo spát, tak rolety jednoduše zatáhnete a ony plní své funkce.

Na závěr si tedy ještě krátce shrneme nejvýraznější vlastnosti venkovních roletochrana soukromí, tepelná a zvuková izolace, ochrana před sluncem a zvýšení bezpečnosti domu. Každopádně se jejich nákup dlouhodobě vyplatí. Navíc můžete vybrat takové rolety, které ještě dokreslí elegantní design vašeho domu.

Tip: Přečtete si také článek Jak pomáhají plastová okna s úsporou tepla v domácnosti

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE