Předokenní žaluzie - výhody a přednosti

Předokenní žaluzie - výhody a přednosti

  • Publikováno: 26.2.2018
  • Kategorie: Stínící technika

Když si vybíráte stínící techniku na dům, můžete zvolit buď venkovní rolety nebo žaluzie. Každý z těchto stínících prvků má jiné vlastnosti. Venkovní žaluzie mají jednu nejdůležitější výhodu – s žaluziemi máte možnost si plynule řídit průnik světla do místnosti. Venkovní žaluzie mají však i další specifické vlastnosti, výhody i nevýhody, na které se v tomto článku blíže podíváme. Každopádně předokenní žaluzie oceníte nejen v létě, ale i v zimním období, kdy slunce může být překvapivě ostré.

Výhody předokenních žaluzií

Venkovní žaluzie mají mnoho podob, vyrábějí se z různých materiálů a nabízejí je nejrůznější firmy. Pojďme se podívat na jejich výhody:

  • Možnost spuštění při otevřeném okně. Velkou výhodou je možnost mít žaluzie spuštěné a zároveň mít otevřené okno. Můžete tak stínit i větrat zároveň, což se mnohdy v létě moc hodí.

  • Regulace slunečních paprsků. S žaluziemi můžete jednoduše regulovat, kolik světla slunečních paprsků si do místnosti pustíte. Oproti venkovním roletám je to nejvýraznější rozdíl.

  • Tepelná izolace. Žaluzie v létě odráží sluneční paprsky a tím předchází nepříjemnému přehřívání. V místnosti je pak mnohem snesitelněji.

  • Jedna žaluzie na více křídel. Můžete si nechat namontovat jedinou žaluzii do okna s několika křídly. Vyrábějí se i velké žaluzie na francouzská okna a jiné velké prosklené plochy.

  • Jednoduché a praktické ovládání. Můžete si vybrat z více způsobů ovládání žaluzií – pohodlné ovládání motorem, dálkové ovládání, ruční ovládání klikovým mechanismem, skupinové ovládání více žaluzií nebo třeba elektropohon, kde ovládáte žaluzie spínačem či tlačítkem.

Ukázka realizace žaluzií v Jindřichově Hradci Ukázka realizace žaluzií ve Znojmě Ukázka žaluzíí


Nevýhody předokenních žaluzií

I u venkovních žaluzií se dají najít určité nevýhody. Některé typy lehce chrastí, když je silnější vítr, žaluzie jsou i pracnější na údržbu, jelikož se skládají z jednotlivých lamel. Oproti venkovním roletám ani nemají tak dobré zvukově izolační vlastnosti a případní zloději přes ně proniknou lépe než přes rolety. Přesto se jedná spíše o detaily a přednosti venkovních žaluzií jasně převládají.

Nevíte, jaký typ stínění vybrat? Přečtěte si náš článek: Kam zvolit rolety a kam žaluzie.

Nechte se inspirovat v naší galerii hotových realizací.

Ať už si vyberete jakoukoliv stínící techniku, přejeme vám, ať dlouho a dobře slouží!

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE