Ovládání venkovních žaluzií a rolet v moderním světě

Ovládání venkovních žaluzií a rolet v moderním světě

Ovládání venkovních žaluzií a předokenních rolet může mít mnoho podob. V dnešním světě už můžete i tyto úkony automatizovat a ovládat tak žaluzie a rolety třeba přes chytrý mobil. Pro některé lidi je budoucnost v automatizaci domácnosti. Jiní mají zase rádi klasiku a ovládání pomocí řetízků. Sto lidí, sto chutí. Jaké ovládání preferujete vy? V tomto článku se podíváme na možnosti ovládání žaluzií a rolet se zaměřením na sofistikované elektrické ovládání.

Jakými způsoby lze ovládat venkovní rolety a žaluzie

Článek se sice zaměřuje na venkovní rolety a žaluzie, ale obecně platí pro mnohem více vymožeností v domácnostech. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé způsoby ovládání rolet a žaluzií:

  • Manuální ovládání žaluzií a rolet. Klasické ovládání pomocí šňůry, klik apod. už není tak oblíbené, protože elektrické ovládání je pohodlnější a spolehlivější. Manuální ovládání je levnější, ale nejde o výrazný cenový rozdíl.
  • Elektrické ovládání žaluzií a rolet. Toto moderní ovládání se využívá při dálkovém ovládání ovladačem, ovládat žaluzie a rolety můžete i ze svého mobilu. V dnešní době už jsou i pohodlné automatické systémy, kdy se žaluzie nebo rolety zatahují samy dle vašeho předběžného nastavení.

Automatizované systémy nejen u žaluzií a rolet

Venkovní žaluzie na elektrické ovládání jsou dnes běžné a tento systém není nikterak drahý. Například společnost Somfy produkuje jednoduché a účinné systémy pro automatizaci domácnosti. Díky tomu můžete snadno a efektivně ovládat předokenní žaluzie, rolety, ale i garážová vrata, markýzy nebo třeba osvětlení. Vše si nastavíte tak, jak vám to vyhovuje a rolety a žaluzie se pak samy zatahují, když svítí ostré slunce nebo když přijde večer. Nemusíte na to ani sami myslet. Ovládání žaluzií a rolet nikdy nebylo jednodušší a efektivnější.

Moderní ovládání žaluzií - wifi a mobilní aplikace

Vše můžete ovládat chytrým telefonem nebo tabletem na dálku, případně necháte pracovat přednastavené scénáře. V moderním světě jsou do systému zapojena různá čidla (na vítr, slunce nebo teplotu).Ať už zvolíte jakékoliv ovládání rolet a žaluzií, důležité je hlavně vybrat vhodné žaluzie a rolety. Elektrické ovládání už je jen takový příjemný bonbónek.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE