Ovládání venkovních žaluzií a rolet v moderním světě

Ovládání venkovních žaluzií a rolet v moderním světě

Ovládání venkovních žaluzií a předokenních rolet může mít mnoho podob. V dnešním světě už můžete i tyto úkony automatizovat a ovládat tak žaluzie a rolety třeba přes chytrý mobil. Pro některé lidi je budoucnost v automatizaci domácnosti. Jiní mají zase rádi klasiku a ovládání pomocí řetízků. Sto lidí, sto chutí. Jaké ovládání preferujete vy? V tomto článku se podíváme na možnosti ovládání žaluzií a rolet se zaměřením na sofistikované elektrické ovládání.

Jakými způsoby lze ovládat venkovní rolety a žaluzie

Článek se sice zaměřuje na venkovní rolety a žaluzie, ale obecně platí pro mnohem více vymožeností v domácnostech. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé způsoby ovládání rolet a žaluzií:

  • Manuální ovládání žaluzií a rolet. Klasické ovládání pomocí šňůry, klik apod. už není tak oblíbené, protože elektrické ovládání je pohodlnější a spolehlivější. Manuální ovládání je levnější, ale nejde o výrazný cenový rozdíl.
  • Elektrické ovládání žaluzií a rolet. Toto moderní ovládání se využívá při dálkovém ovládání ovladačem, ovládat žaluzie a rolety můžete i ze svého mobilu. V dnešní době už jsou i pohodlné automatické systémy, kdy se žaluzie nebo rolety zatahují samy dle vašeho předběžného nastavení.

Automatizované systémy nejen u žaluzií a rolet

Venkovní žaluzie na elektrické ovládání jsou dnes běžné a tento systém není nikterak drahý. Například společnost Somfy produkuje jednoduché a účinné systémy pro automatizaci domácnosti. Díky tomu můžete snadno a efektivně ovládat předokenní žaluzie, rolety, ale i garážová vrata, markýzy nebo třeba osvětlení. Vše si nastavíte tak, jak vám to vyhovuje a rolety a žaluzie se pak samy zatahují, když svítí ostré slunce nebo když přijde večer. Nemusíte na to ani sami myslet. Ovládání žaluzií a rolet nikdy nebylo jednodušší a efektivnější.

Vše můžete ovládat chytrým telefonem nebo tabletem na dálku, případně necháte pracovat přednastavené scénáře. V moderním světě jsou do systému zapojena různá čidla (na vítr, slunce nebo teplotu).

Ať už zvolíte jakékoliv ovládání rolet a žaluzií, důležité je hlavně vybrat vhodné žaluzie a rolety. Elektrické ovládání už je jen takový příjemný bonbónek.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE