Svislé markýzy

Svislé markýzy

Svislé markýzy, někdy také nazývané fasádní předokenní markýzy, se montují na fasádu domu. Jsou častou volbou majitelů moderně architektonicky pojatých staveb, kam se svým vzhledem velmi hodí.

Své využití nacházejí svislé markýzy při stínění oken, prosklených stěn a výloh, zimních zahrad, pergol či větších teras a balkónů.

Hlavní předností je kromě ochrany před přímými slunečními paprsky také fakt, že stíní pohledům zvenčí. Pomáhají tak chránit vaše soukromí, ale současně díky transparentnosti použitého materiálu nebrání vašemu průhledu ven. Působí velmi elegantně a uvnitř vytváří zvláštní atmosféru.

Podrobné informace o naší široké nabídce stínící techniky se dozvíte na naší bezplatné lince ☎️ 800 188 882 nebo v jakékoliv z našich 36 poboček.

 

Ovládání pro fasádní předokenní markýzy

Obdobně jako další typy markýz se ovládají i svislé markýzy. Základním variantou je ruční ovládání klikou. Modernější a pohodlnějším způsobem je motorické ovládání se spínačem nebo dálkovým ovládáním.

Fasádní předokenní markýzy doporučujeme doplnit ovládacím senzorem počasí, které zajistí automatické zatažení markýzy v případě silného větru, čímž nedojde k jejímu poškození.  Je-li markýza zatažená, přestože slunce svítí prudce, čidlo zajistí její vysunutí. Výhodou tedy je, že může fungovat i ve vaší nepřítomnosti, po vašem návratu bude na terase nebo v zimní zahradě příjemně.

Barevné provedení markýz

Fasádní předokenní markýzy se vyrábějí ze speciálně impregnovaného materiálu, který dokáže ochránit nejen před přímým sluncem a mírným deštěm, ale i před zvědavými pohledy zvenčí. Jednoznačně však doporučujeme nechat zavlhlou markýzu před zasunutím řádně vyschnout, prodloužíte tím její životnost.

Stejně jako u ostatních typů markýz, můžete vybírat ze širokého sortimentu látek – celkem 101 barevných možností. Nabízíme jednobarevné, kostkované ale i pruhované dekory. Současným trendem jsou však jednobarevné látky v tlumených přírodních odstínech krémové, béžové, šedé, antracitové a hnědé. Oblíbené jsou také jemně kostičkované dekory, naopak výrazné pruhy ustupují do pozadí.

Barevná provedení konstrukcí u svislých markýz vycházejí ze vzorníku RAL. Konkrétní barevnou nabídku naleznete v detailu jednotlivých typů.

Svislé markýzy - z jakých typů můžete vybírat?

Důležité je ujasnit si, jaké máte možnosti a požadavky na markýzu a také jak moc ji budete používat. Věříme, že níže uvedené popisy jednotlivých typů vám pomohou s výběrem.

Svislá markýza Ghibli I - pro okna a prosklené stěny

Ghibli I

Ghibli I

 

Markýza Ghibli I využívá se k zastínění oken a  prosklených stěn. Za použití speciální textilie Soltis je mimo zastínění zaručený i vizuální kontakt s exteriérem.
Látku v požadované poloze udržují boční ocelová vodící lanka.

Barevné provedení konstrukce: bílá RAL 9010, stříbrná RAL 9006.
Maximální šířka 4500 mm, maximální výsuv 4000 mm.

Svislá markýza Ghibli III - pro okna a prosklené stěny

Ghibli IIIGhibli III

Markýza Ghibli III využívá se k zastínění oken a  prosklených stěn. Za použití speciální textilie Soltis je mimo zastínění zaručený i vizuální kontakt s exteriérem.
Tento typ fasádní markýzy se vyznačuje mohutnějšími vodícími lištami, ve kterých je pevně vedena látka. Mezi vodícími lištami a látkou nevzniká žádný průsvit.

Barevné provedení konstrukce: bílá RAL 9010, stříbrná RAL 9006.
Maximální šířka 4000 mm, maximální výsuv 3500 mm.

Fasádní markýza Union-L - pro terasy, pergoly, altány

Union-L

Union-L

Fasádní markýza Union-L jednoduché konstrukce vhodná pro vertikální zastínění teras, pergol, altánů, prosklených stěn apod. Za použití speciální textilie Soltis je mimo zastínění zaručený i vizuální kontakt s exteriérem.
Látku v požadované poloze udržují boční ocelová vodící lanka.

Barevné provedení konstrukce: bílá RAL 9010, stříbrná RAL 9006.

Nejste si jisti, zda jsou fasádní markýzy pro vás to pravé? Podívejte se i na další markýzy, které nabízíme.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE