Samostatně stojící markýzy

Samostatně stojící markýzy

Samostatně stojící markýzy mají vlastní konstrukci a používají se tam, kde není možné ukotvit jiný typ markýzy do zdi. Výhodou je velikost, jelikož samostatně stojící markýzy dokáže zastínit až 35 m2, proto se využívají na větších terasách. Markýza je nesena ocelovou konstrukcí a tvarově připomíná sedlovou střechu.

Díky volně stojícímu systému, který nabízí různé možnosti využití, lze tyto markýzy použít v domácím prostředí velké terasy, pergoly nebo zahradního posezení. Často je můžete vidět i v komerčním prostředí venkovních zahrádek u kaváren a restaurací. Stejně jako ostatní typy markýz, vás i samostatně stojící markýzy chrání před přímým sluncem, lehkým deštěm a zajišťují posezení v příjemném stínu.

Podrobné informace o naší široké nabídce stínící techniky se dozvíte na naší bezplatné lince ☎️ 800 188 882 nebo v jakékoliv z našich 36 poboček.

 

Ovládání pro samostatně stojící markýzy

Samostatně stojící markýzy se mohou ovládat dvěma způsoby. Levnější variantou je ruční ovládání klikou. Pohodlnější a modernější variantou je motorické ovládání se spínačem či dálkovým ovládáním. Motorické ovládání lze doplnit ovládacím senzorem počasí, které zajistí zatažení markýzy, pokud se náhle zvedne vítr. Látka ani konstrukce se tak nepoškodí.

V případě, že na terasu prudce svítí slunce a markýza je zatažená, čidlo vydá signál k jejímu vysunutí. Markýza je schopná tedy fungovat i v případě vaší nepřítomnosti. Na terase tak bude příjemný stín, nábytek ani dlažba nebude rozpálená.


Barevná provedení markýz

Materiál, který se používá na výrobu samostatně stojících markýz, je speciálně impregnovaná látka, která chrání před slunečním zářením, ale i před lehkým deštěm. V případě, že látka markýzy navlhne, nechte ji řádně vyschnout než ji zasunete. Tímto zajistíte dlouhou životnost látky.

Nabízíme širokou paletu 101 barevných možností látek. Nejoblíbenější jsou jednobarevné látky v přírodních odstínech krémové, šedé, béžové, antracitové a hnědé. Oblíbený je také vzorek drobných kostiček, naopak dříve typické pruhy už příliš netáhnou.

Barvu konstrukce samostatně stojících markýz si můžete vybrat podle vzorníku RAL, dané možnosti barevného provedení naleznete u podrobných informací ke konkrétnímu typu.


Samostatně stojící markýzy - z jakých typů můžete vybírat?

Předem je třeba si ujasnit, jak velkou plochu potřebujete zastínit, jakým způsobem a jak často ji budete využívat. Níže uvedený model Arcadia je univerzálně použitelný do volného prostranství.


Samostatně stojící markýza Arcadia

Arcadia

Markýza Arcadia je určena pro umístění do volného prostranství.
Nevyžaduje montáž do stěny a je upevněna na samostatně stojící nosné konstrukci. Skládá se z nosné konstrukce a dvou výsuvných markýz, kdy každá má své ovládání.
Pro zabezpečení vyšší stability je možné nosnou konstrukci upevnit do předem připravených betonových patek.
Markýza Arcadia je určena pro zastínění větších ploch zahradních restaurací, kaváren a teras.

Barevné provedení konstrukce: bílá RAL 9010, béžová RAL 1013, hnědá RAL 8017, šedá RAL 7035, antracit RAL 7016.
Maximální šířka 12000 mm, maximální výsuv 4250 mm, při šířce nad 7000 mm jsou dodávány 3 sloupky.

Nejste si jisti, zda jsou samostatně stojící markýzy pro vás to pravé? Podívejte se i na další markýzy, které nabízíme.

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE