Výklopné markýzy

Výklopné markýzy

Výklopné markýzy nacházejí využití nejčastěji při stínění výkladních skříní obchodů, vchodů a oken budov a také jsou vhodné na malé balkóny. Zajímavě tak dotvářejí ráz jednotlivých budov.

Ramena výklopných markýz jsou ukotvena přímo do stěny a spojena s předním profilem markýzy. Pokud je markýza úplně navinuta, ramena zůstávají viditelná podél stěny ve vertikální poloze. Výklopné markýzy umožňují plynule nastavovat úhel sklopení a tím i regulovat výhled a množství světla v místnosti.

Vynikají pevnou konstrukcí a dlouhou životností.

Podrobné informace o naší široké nabídce stínící techniky se dozvíte na naší bezplatné lince ☎️ 800 188 882 nebo v jakékoliv z našich 36 poboček.

 

Ovládání pro výklopné markýzy

Základní možností ovládání markýz je ruční ovládání klikou, pohodlnější variantou je potom ovládání motorické se spínačem či dálkovým ovládáním. Oblíbeným doplňkem je ovládací senzor počasí, které samo zajistí zatažení markýzy, když se zvedne silný vítr. Čidlo tak ochrání markýzu před poškozením.

V případě, že slunce svítí prudce a markýza je zatažená, čidlo vydá signál k jejímu vysunutí. Markýza tak může fungovat i v případě vaší nepřítomnosti. A když se vrátíte bude na vás na balkóně čekat příjemný chládek.

Barevná provedení markýz

Látka pro výklopné venkovní markýzy je speciálně ošetřený materiál, který dokáže chránit před přímým sluncem i mírným deštěm. Pokud markýza navlhne, doporučujeme nechat ji řádně vyschnout, prodloužíte tím její životnost.

V nabídce máme 101 barevných možností látek, ze kterých můžete vybírat, od jednobarevných po kostičkované či pruhované. Současným trendem co se barevnosti markýz týká jsou především jednobarevné látky v příjemných přírodních odstínech krémové, šedé, béžové, antracitové a hnědé. Oblíbený je také dekor drobných čtverečků, pruhované jsou na ústupu.

Barvy konstrukce výklopných markýz vycházejí ze vzorníku RAL a pro jednotlivé modely jsou uvedeny níže.

Výklopné markýzy - z jakých typů můžete vybírat?

V naší nabídce naleznete tři typy výklopných markýz. Výběrem vhodné markýzy dosáhnete příjemného prostředí v místnosti i ochrany před slunečními paprsky a pohledy zvenčí.

Důležité je ujasnit si, jaké požadavky na markýzu máte a jak moc ji budete používat. Věříme, že níže uvedené popisy jednotlivých typů vám pomohou s výběrem.

Výklopná markýza Union - pro okna, výlohy a malé terasy

Union

 

Výklopná markýza Union s postranními rameny, které zabezpečují napnutí látky a zároveň stabilitu celé markýzy.
Ramena jsou ukotveny přímo do stěny a na druhé straně spojeny s předním profilem markýzy.
Při úplném navinutí markýzy zůstávají ramena viditelné podél stěny ve vertikální poloze.
Markýza Union je vhodná pro zastínění oken, výkladních skříní a teras malých rozměrů.

Barevné provedení konstrukce: bílá RAL 9010.
Maximální šířka 5000 mm, maximální vyklopení 1600 mm.

Výklopná markýza Union-K - pro okna, výkladní skříně a malé terasy

Union-K

 

Kazetová výklopná markýza Union - K s postranními rameny, které zabezpečují napnutí látky a zároveň stabilitu celé markýzy.
Oproti typu Union je vybaven Union K ochrannou kazetou, která chrání látku před nepříznivými povětrnostními podmínkami a před poškozením.
Markýza Union K je vhodná pro zastínění oken, výkladních skříní a teras malých rozměrů.

Barevné provedení konstrukce: bílá RAL 9010.
Maximální šířka 5000 mm, maximální vyklopení 1600 mm.

Výklopná markýza Union-B - pro balkóny

Union-B

Ramena markýzy Union - B jsou na jedné straně pevně uchyceny k balkónovému zábradlí, na druhé straně jsou přes plastová oka uchyceny za přední profil markýzy.
Markýzu je možné dodat i bez ramen jen se samostatným hákem, který se upevňuje na zábradlí.
Markýza speciálně určená pro zastínění balkónů.

Barevné provedení konstrukce: bílá RAL 9010.
Maximální šířka 5000 mm, maximální vyklopení 700 mm.

Pokud si nejste jisti, že jsou pro vás výklopné markýzy to pravé, podívejte se i na ostatní typy markýz, které nabízíme.

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE