Barevné proveden rolet a žaluzií

Barevné provedení rolet a žaluzií

  • Publikováno: 12.5.2018
  • Kategorie: Stínící technika

Rolety, žaluzie a obecně stínící technika je kromě jiného i výrazný designový prvek. Právě tyto detaily, jako je barva rolet, dotvářejí celkový dojem vzhledu domu. I proto se do výběru stínící techniky často zapojují ženy – nejde totiž jen o technickou a praktickou stránku věci, ale i o estetiku. Uvažujete nad tím, jakou barvu žaluzií nebo rolet vybrat? Barevných možností zastínění je na trhu nepřeberné množství a s konkrétním výběrem tak budete mít co dělat.

Jak sladit stínící techniku s fasádou a okny

Barva stínící techniky se řeší především proto, aby ladila se zbytkem domu. Vnitřní žaluzie a rolety budete ladit spíše s interiérem, s barevností daného pokoje. Venkovní zastínění by zase mělo ladit se zbytkem domu. S fasádou, s okny, případně s vchodovými dveřmi, garážovými vraty nebo s plotem. To už záleží na vašem vkusu a estetickém cítění. Důležité je, že ladit neznamená hledat stejnou barvu, jakou má třeba fasáda nebo rámy oken, ale hlavně vhodnou barevnou kombinaci. Právě venkovní rolety a žaluzie mohou být barevně výrazné a oživit tak fádní fasádu, zvýraznit okna a dát vašemu domu nový nádech.

Venkovní žaluzie Venkovní žaluzie
venkovní žaluzie -antracitové a světle šedé

Barevné žaluzie a rolety – široký výběr

Barevné rolety a barevné žaluzie jsou dnes běžné. Dříve se prodávaly jen v několika barvách, dnes seženete jakékoliv barevné odstíny včetně možností barevných kombinací nebo vzorů na roletách i žaluziích. Nejčastěji se prodávají rolety a žaluzie v tradičních světlých barvách – bílá, odstíny béžové, světle hnědá, smetanová, žluté odstíny apod. Můžete si však objednat žaluzie nebo venkovní rolety i ve výraznějších barvách (červená, modrá, tmavě hnědá aj.).

Je samozřejmé, že hlavní funkce rolet i žaluzií je zastínění daného pokoje. Barevné provedení je už vedlejší. Při výběru stínící techniky se budete nejspíše rozhodovat mezi žaluziemi a roletami. Žaluzie mají tu výhodu, že s nimi můžete lépe regulovat množství světla, které jde dovnitř. Rolety mají zase lepší tepelnou izolaci. Ještě důležitější je, jestli zvolíte vnitřní nebo venkovní zastínění. Venkovní rolety zajistí, aby teplo zůstalo za oknem, částečně tlumí hluk zvenku a poryvy větru, fungují i jako bezpečnostní ochrana před vniknutím zlodějů.

Venkovní rolety - tmavévenkovní rolety

Ať už si vyberete jakékoliv barevné provedení své stínící techniky, myslete i na pravidelnou údržbu, abyste prodloužili její životnost.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE